Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júna 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

8.ročník konferencie iDEME OPIS 2015

BRATISLAVA 9. júna – Posledný júnový štvrtok sa v Bratislave uskutoční už ôsmy ročník odbornej konferencie iDEME (Informatizácia až po dediny a mestá), ktorá je venovaná informatizácii verejnej správy. Hlavnou témou bude prezentácia nových elektronických služieb verejnej správy, ktoré vznikli s podporou Operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS). Názov konferencie je preto modifikovaný ako iDEME OPIS 2015. Podujatie 25.júna 2015 organizujú občianske združenie Partnerstvá pre prosperitu (PPP) a Riadiaci orgán OPIS. Spoluorganizátorom je DataCentrum elektronizácie územnej samosprávy Slovenska (DEUS), realizátor národného projektu Dátové centrum obcí a miest (DCOM). Záštitu nad konferenciou prevzal Úrad vlády SR.

Ako informoval prezident PPP Milan Ištván, 8.ročník konferencie chce prispieť k popularizácii eGovernmentu na Slovensku, preto organizátori vytvorili vybraným poskytovateľom elektronických služieb priestor na ich odprezentovanie pred odbornou verejnosťou a médiami. Špeciálnu pozornosť chcú venovať národnému projektu DCOM a elektronizácii služieb mesta Žilina. Na úrovni štátnej správy vybrali Ústredný portál verejnej správy Slovensko.sk, Register adries, Národnú evidenciu vozidiel, elektronické služby rezortov práce a školstva. V samostatnom bloku prednášok bude predstavený manažment EŠIF – Európskych štrukturálnych a investičných fondov.

Striebornými partnermi konferencie sú spoločnosti ALITER Technologies, AXASOFT a SAS Slovakia. Partnermi sú BiZZdesign, SEVITECH a CORAgeo. Mediálnymi a obsahovými partnermi sú Fórum pre komunikačné technológie, SITA, ÚZEMNÁ SAMOSPRÁVA a Výskumný ústav spojov, n.o., Banská Bystrica.

Program konferencie a link na registráciu nájdete na stránke www.ideme.net.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

Odporúčané články

Mladí inovátori sa môžu uchádzať o grant ešte do nedele Febiofest otvorí slovenský punk a uzavrie americký horor

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies