Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. marca 2016 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

2% NA POMOC DEŤOM Z ONKOLÓGIE – PREČO ICH VENOVAŤ PRÁVE NÁM

Sme rodičovská organizácia, ktorá vznikla na základe osobných skúseností s vážnym onkologickým ochorením a následnou stratou dieťaťa. Osobná skúsenosť je to najbolestnejšie, čo môže pri práci v tejto oblasti byť. Organizáciu vedú dve matky, ktoré si prešli stratou dieťaťa. Obe dobre poznajú dané prostredie, vedia ako čo najlepšie pomáhať, keďže si tým osobne prešli.

Deťom a ich rodinám pravidelne pomáhame od roku 2006. V roku 2008 sme začali komplexne riešiť potreby detí a rodičov na detskom onkologickom oddelení v Košiciach. Našou prioritou je podpora chorých detí v rámci Košického a Prešovského kraja. Na hlavných projektoch spolupracujeme s Ligou proti rakovine SR – detský mobilný hospic, preprava detských onkologických pacientov, ubytovanie v náhradnom domove Ligy proti rakovine pre rodičov chorých detí. Dlhodobo a pravidelne pokrývame reálne potreby detí, ale aj ich rodičov, ktorí sa počas liečby ich dieťaťa stretávajú s rôznymi problémami, od strachu, stresu z choroby dieťaťa, až po stratu príjmu, zamestnania alebo rozpadu rodiny. Rodinu, ktorej ochorelo dieťa, vždy berieme ako celok a prihliadame na jej potreby.
Deťom a ich rodičom pravidelne poskytujeme služby pacientského dôverníka, psychologičky, sociálnej pracovníčky, prepravu detských pacientov, ubytovanie pre rodičov, materiálnu pomoc, informačný servis.
Sme prvým a jediným detským mobilným hospicom na východnom Slovensku. Podporujeme rodiny s deťmi v terminálnom štádiu, poskytujeme domácu hospicovú starostlivosť a podporu rodín po strate dieťaťa.

Spolupracujeme s organizáciami z celého Slovenska s rovnakým alebo podobným zameraním – Liga proti rakovine, Dobrý anjel a iné.

O tom, čo sme pre deti a ich rodiny za posledné roky do súčasnosti urobili a ako sme im pomohli, hovoria skutočné čísla:
(uvedené údaje sú k 31.12.2015)

Detský mobilný hospic, domáca hospicová starostlivosť – od roku 2012
Celkový počet pacientov: 20 – 9/KE kraj, 11/PO kraj
Celkový počet dní starostlivosti: 968
Celkový počet domácich návštev: 98
Najkratšia starostlivosť: 2 dni
Najdlhšia starostlivosť: 218 dní

Preprava detských onkologických pacientov – od roku 2011
Celkový počet najazdených km: 327 206
Celkový počet jázd: 1709

Ubytovanie v náhradnom domove pre rodičov – od roku 2008
Celkový počet ubytovaných osôb: 552
Celkový počet nocí: 2895

Viac informácií o našej organizácii nájdete na www.svetielkopomoci.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Nadácia Veolia Slovensko podporí komunitný život v Petržalke Temný vojvoda. Vášnivý, romantický a dobrodružný

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.