Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. októbra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Zviera nie je vec, to bude téma zhromaždení aj v Bratislave

BRATISLAVA 11. októbra 2016 – Už tento piatok sa v 4 slovenských mestách budú konať zhromaždenia a pochody, ktorými by ochrancovia zvierat a ľudia, ktorým nie je ľahostajný postavenie a osud zvierat na Slovensku, chceli podporiť návrhy zákonov týkajúcich sa zvierat.

Ide o dva návrhy. Prvý návrh mení postavenie zvieraťa v Občianskom zákonníku, aby zviera prestalo byť definované ako vec a aby sa definícia zmenila na cítiacu a mysliacu bytosť. Slovensko je jedinou krajinou v Európskej únii, kde je ešte zviera stále definované ako vec.

V druhom návrhu ide o zavedenie tzv. Registrovaných chovov, čiže aby už nemohlo dochádzať k bezbrehému množeniu psov bez PP a tyranii u množiteľa. Zároveň sa tým zabráni nelegálnemu vývozu šteniatok – Slovensko má smutné prvenstvo v EU a to vďaka najväčšiemu nelegálnemu vývozu šteniat do zahraničia.

Súčasťou týchto zrazov bude aj zbieranie podpisov na Petíciu na prijatie Kompletného zákona na ochranu zvierat, ktorý bohužiaľ v súčasnosti na Slovensku vôbec nemáme. Všetky tieto akcie sa budú konať naraz v jednom termíne: 14.10.2016 od 14:30 do 16:30 a to v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a Prešove.

Tí, ktorým osud zvierat nie je ľahostajný a tí, ktorí sa už nemôžu a nedokážu pozerať krutosť spojenú so zvieratami a absenciou potrebnej legislatívy na ich ochranu, by mali prísť podporiť prijatie zákonov na zlepšenie postavenia zvierat u nás. Viac informácii o akcií nájdete priamo na jej Facebookovej stránke.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

IKEA dáva veciam druhý život a inšpiruje udržateľnými nápadmi Budúcnosť je tu aj pre deti s autizmom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.