Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. septembra 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Zmeny v predstavenstve SPP

BRATISLAVA 30. septembra – Rozhodnutím Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky ako jediného akcionára spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) dochádza s účinnosťou od dnešného dňa k dvom zmenám v predstavenstve SPP.

Novým členom predstavenstva SPP sa s účinnosťou od 30. septembra 2014 stal Daniel Kvocera, ktorý v tejto funkcii vystriedal Petra Ivánka, a podpredsedom predstavenstva SPP sa stal Pierre Poncik, ktorý doteraz vykonával funkciu člena predstavenstva.

Aktuálny zoznam členov predstavenstva SPP, od 30. septembra 2014:

Ing. Štefan Šabík
predseda predstavenstva

Pierre Poncik, M.Sc.
podpredseda predstavenstva

členovia:
Ing. Milan Hargaš
Ing. Daniel Kvocera
Mgr. Ivana Zelizňáková

Životopis – Ing. Daniel Kvocera, člen predstavenstva SPP
V roku 1997 ukončil štúdium na Národohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave. Svoju profesionálnu kariéru začal v Gumárňach BARUM Púchov, od roku 1998 pôsobil ako obchodný riaditeľ pre SR pre Matador, a.s. Púchov. Neskôr vystriedal viacero riadiacich pozícií v oblasti poradensko-konzultačných činností a implementácie procesov. V rokoch 2001 až 2003 pôsobil ako riaditeľ logistiky a senior konzultant pre reštrukturalizáciu spoločnosti Skloobal Nemšová, a.s.. V spoločnosti KUEHNE+NAGEL, s.r.o. pracoval ako riaditeľ pobočky a od roku 2006 ako národný manažér pre kontraktnú logistiku. Pôsobil tiež ako generálny riaditeľ spoločnosti Tepláreň, a.s. (2009 – 2010) a Slovenského vodohospodárskeho podniku, š.p. (2010 – 2012). V roku 2013 bol riaditeľom spoločnosti Chladiace veže Bohunice, s.r.o. a do apríla 2014 pôsobil ako odborný konzultant pre Richter & Partners Consulting, spol. s r.o. Od 30. septembra 2014 je členom predstavenstva SPP.

Životopis – Pierre Poncik, M.Sc., podpredseda predstavenstva SPP
V roku 2003 absolvoval Vysokú školu ekonomickú ESC Lille, odbor Finančné trhy, vo Francúzsku, kde získal akademický stupeň M.Sc. (Master of Science). Po skončení štúdia pracoval v Paríži ako audítor. V roku 2004 nastúpil ako obchodný attaché na Veľvyslanectve Francúzskej republiky na Slovensku. V rokoch 2005 až 2008 pôsobil na obchodnom oddelení v spoločnosti Dalkia a.s.. V roku 2008 začal pracovať v spoločnosti GDF SUEZ ako poradca pre predstavenstvo SPP, kde sa venoval najmä obchodu s plynom. Od roku 2010 pôsobil v spoločnostiach aktívnych najmä v oblasti prevádzkovania zásobníkov, a tiež v oblasti prieskumu a ťažby plynu a ropy. Prvou bola spoločnosť POZAGAS a.s., kde bol členom a neskôr predsedom predstavenstva, následne v spoločnosti SPP Storage s.r.o., pôsobil ako konateľ, a nakoniec v spoločnosti NAFTA a.s. ako predseda predstavenstva. Od roku 2013 do júna 2014 pracoval ako manažér zodpovedný za oblasť energetiky na oddelení Management Consulting, v spoločnosti Deloitte Advisory s.r.o. Členom predstavenstva SPP sa stal 20. júna 2014, od 30. septembra 2014 je podpredsedom predstavenstva tejto spoločnosti.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. („SPP“) (www.spp.sk) je energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku, poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nový predseda predstavenstva Izraelskej obchodnej komory na Slovensku o jej najbližšom smerovaní Ste diabetik? Riziko straty zraku u vás môže odhaliť umelá inteligencia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.