Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júna 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Zmeny v predstavenstve a dozornej rade SPP

BRATISLAVA 29. júna – Vedenie spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) prevezme od 1. júla 2012 Hans-Gilbert Meyer. Zmeny budú aj vo vedení dozornej rady SPP. Predsedom dozornej rady SPP sa stal 28. júna 2012 Michal Ďurkovič.

Hans-Gilbert Meyer prevezme predsedníctvo, nahradí Jeana-Jacquesa Ciazynskeho, ktorý bude naďalej pôsobiť ako člen predstavenstva SPP.

„Za najvýznamnejšie oblasti, na ktoré sa budeme počas môjho predsedníctva sústreďovať, považujem predovšetkým implementáciu tretieho energetického balíčka, tému nevhodne nastavenej cenovej regulácie a predovšetkým ďalšie zvyšovanie konkurencieschopnosti SPP. Slovenský spotrebiteľ si dnes môže vybrať zo širokého spektra dodávateľov; čo rešpektujeme a zároveň chápeme ako výzvu obhájiť pozíciu lídra na trhu. Túto ambíciu chceme naplniť neustálym zlepšovaním našich činností v prospech našich zákazníkov a rozširovaním našich aktivít najmä na trhu s elektrickou energiou. Plánujeme tiež naďalej rozvíjať aktivity v obchodovaní s plynom v Českej republike prostredníctvom našej dcérskej spoločnosti SPP CZ,“ vyjadril sa nový predseda predstavenstva SPP, Hans-Gilbert Meyer.

Michal Ďurkovič bol zvolený za predsedu dozornej rady SPP na júnovom zasadnutí tohto kontrolného orgánu, s účinnosťou od 28. júna 2012. Eric Stab bol zvolený za podpredsedu dozornej rady SPP, pričom s účinnosťou od 1. júla 2012 na tejto pozícii nahradil pani Nicole Otterberg.

Zoznam členov predstavenstva SPP a dozornej rady SPP je uvedený v prílohe.

Životopis – Dr. Hans-Gilbert Meyer, predseda predstavenstva SPP
Narodil sa v roku 1961. V roku 1987 absolvoval štúdium banského inžinierstva na Technickej univerzite v Clausthale, Nemecku, kde v roku 1991 získal aj titul Doktor. Odbornú prax začal na Inštitúte baníctva Technickej univerzity v Clausthale v roku 1987 ako výskumný pracovník a od roku 1988 pracoval ako hlavný technik. V roku 1991 vstupom do spoločnosti E.ON Ruhrgas A.G. v nemeckom Essene začal svoju kariéru v obchode so zemným plnom. Postupne zastával pozície analytik predaja plynu a projektový manažér pre projekt spolupráce s ruským plynárenským distribučným priemyslom, od roku 1995 bol vedúcim sekcie predaja plynu a členom top manažmentu spoločnosti. V rokoch 2004 až 2007 pôsobil ako generálny riaditeľ E.ON D-Gas B. V. v Haagu, Holandsku, kde zodpovedal za podnikanie v oblasti skladovania ako aj veľkoobchod so zemným plynom a predaj priemyselným zákazníkom. Zároveň pôsobil v top manažmente niekoľkých ďalších dcérskych spoločností E.ON Ruhrgas. Od novembra 2007 je členom predstavenstva S
PP. Od 1. júla 2012 je predsedom predstavenstva SPP.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s.
Zoznam členov predstavenstva SPP od 1. júla 2012:

Dr. Hans-Gilbert Meyer
predseda predstavenstva

Mgr. Alexander Sako
podpredseda predstavenstva

členovia:
Dipl. Ing. Jean-Jacques Ciazynski
Dipl. ekonómka Frédérique Dufresnoy, MBA
Ing. Milan Hargaš
Mgr. Ing. Andreas Rau
JUDr. Marián Valko

Zoznam členov dozornej rady SPP od 1. júla 2012:

Michal Ďurkovič
predseda dozornej rady

Eric Stab
podpredseda dozornej rady

členovia:
Ing. arch. Tomáš Gál, PhD.
Prof. Ing. Juraj Janočko, CSc., Dr. scient.
Ing. Valéria Janočková
MUDr. Martin Kováč
Ing. Peter Kováč
Ing. Róbert Maguth
Ing. Jozef Polačko
Viera Uhrová
Ing. Robert Zemánek
Ing. Dušan Žák

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dedičstvo ako kľúč k úspechu rodinných firiem Doprava zohráva rozhodujúcu úlohu pri výbere zamestnania pre viac ako polovicu respondentov. Dvaja z desiatich Slovákov sa v súčasnosti snažia ušetriť na doprave, ukázal prieskum

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.