Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Zlatý Bažant odštartoval šiestu sezónu sviatočného piva

BRATISLAVA 29. októbra – K Vianociam a oslavám príchodu Nového roka už neodmysliteľne patrí pivná špecialita od Zlatého Bažanta. Ražné pivo Zlatý Bažant Roggen, pôvodom z Nemecka, je už šiestou limitovanou edíciou, ktorá obohatí obdobie, kedy ľudia trávia viac času v kruhu svojich blízkych a s rodinou. Výnimočné pivo s jemne horkosladkým nádychom a ovocnou-korenistou chuťou je pre milovníkov pivných špecialít dostupné od konca októbra. Pivní gurmáni si ho budú môcť nájsť nielen v obchodných sieťach, ale aj v čapovanej podobe v približne 400 puboch na celom Slovensku.

Sviatky, ktoré trávime v kruhu svojej rodiny a priateľov koncom roka patria k okamihom, kedy chceme mať okolo seba tých, ktorých máme najradšej. K takýmto chvíľam patria aj gurmánske zážitky a rôzne špeciality. Neodmysliteľnou koncoročnou tradíciou sa už stalo aj varenie sviatočného piva Zlatý Bažant. Po úspešných piatich ročníkoch prináša Zlatý Bažant na tohtoročný sviatočný stôl ražné pivo Zlatý Bažant Roggen. Ide o špeciálny ležiak so stupňovitosťou 15,2 % a v jeho lahodnej chuti sa skrýva jedinečná kombinácia ražného, svetlého, karamelového, pšeničného a farebného sladu doplneného vybraným chmeľom. Mimoriadny gurmánsky zážitok podčiarkuje špecifická jemne ovocná aróma a hutná pena, ktoré predurčujú Zlatý Bažant Roggen na príjemný doplnok chladných zimných večerov. Tento typ piva sa často nazýva aj „medené“, vďaka typickej medenej farbe raže, z ktorej je Roggen vyrobený.

Pri tvorbe tohtoročnej špeciality sa majstri pivovarníci v hurbanovskom pivovare inšpirovali tradičnou receptúrou a bohatou históriou ražného piva Roggen, ktoré bolo známym nápojom už u starých Germánov. Karol France, obchodný sládok HEINEKEN Slovensko hovorí: „Používať ražný slad na varenie piva bolo tradičné najmä v oblastiach dnešného Bavorska. Zaujímavosťou je, že v časoch neúrody bola raž vyhradená na pečenie chleba a tradícia ražného piva bola prerušená až na 500 rokov. Pri príprave piva Zlatý Bažant Roggen sme sa v našom pivovare inšpirovali tradičnou receptúrou a okrem výnimočnej chuti sviatočný charakter tohtoročnej špecialty doplní aj krásna, doslova medená farba.“

Sviatočné pivo Zlatý Bažant Roggen je od konca októbra dostupné v obchodných sieťach v limitovanej edícii v exkluzívnom štvorbalení 0,33 l fliaš s praktickým twist-off uzáverom. V čapovanej podobe poteší pivných fajnšmerkov v približne 400 puboch na celom Slovensku, pričom ako sa už stalo tradíciou, prvé sudy sviatočnej špeciality sa v puboch narazili aj v tomto roku v posledný októbrový štvrtok. Uvedenie sviatočnej špeciality podporí od polovice novembra aj reklamná kampaň s televíznym spotom, ktorý doplnia cityligty, podpora v miestach predaja a na internete. Zlatý Bažant zároveň už po tretí rok oslávi limitovanú edíciu sviatočného piva vydaním špeciálnej limitovanej edície poštových známok Zlatý Bažant Roggen, aby aj takýmto spôsobom vyzdvihol tradíciu posielania sviatočných pozdravov pred koncom roka.

„Sme hrdí, že sviatočné pivo Zlatý Bažant sa už stalo tradíciou, na ktorú sa tešia nielen pivní fajnšmekri, ale všetci, ktorí majú radi kvalitu a výnimočné chute. Už šiesta sviatočná pivná špecialita Zlatý Bažant Roggen sa určite stane ozdobou nielen vianočnej atmosféry, ale bude aj súčasťou osláv príchodu Nového roka. Sviatočné pivo s unikátnou chuťou je zároveň darčekom pre všetkých milovníkov piva, ktorým chceme aj takto poďakovať za priazeň, ktorú značke Zlatý Bažant venujú počas celého roka,“ uzatvára Jana Hypšová, manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti HEINEKEN Slovensko.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Riaditeľ GLN Norbert Kyndl: Tomášička je výnimočná už 60 rokov, a to vďaka každému tomášičkárovi Tento rok Slováci vyhrajú!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.