Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Zimné krízové situácie uľahčuje dopravcom karta DKV

BRATISLAVA 6. novembra – Nákladnú dopravu v Európe počas zimy komplikuje celý rad problémov a nepríjemností. Od nezanedbateľného chladu a nutnosti teplejšie obliekať posádky vozidiel po ťažké havárie či nezjazdnosť celých oblastí. Trpí však tiež technika, pretože vozidlá sú podstatne viac a navyše špecificky zaťažené. DKV Euro Service, jeden z popredných poskytovateľov služieb pre dopravcov ponúka širokú paletu služieb, ktoré umožňujú väčšinu prekážok buď úplne eliminovať, alebo aspoň podstatne uľahčiť ich zvládnutie.

Základnou nepríjemnosťou je uviaznutie vozidla – či už v dôsledku nezjazdnosti cesty alebo „zamrznutiu“ paliva, ale tiež kvôli dopravnej nehode či nedostatočnej zimnej výbave. DKV preto ponúka ako pomoc vodičom, ktorí sa dostanú na európskych cestách do problémov nepretržitú asistenčnú službu Truck Service s bezplatným medzinárodným číslom 00800 365 24 365. Ako napovedá už samotné telefónne číslo, funguje 365 dní v roku počas 24 hodín a zaisťuje okrem iného aj vytiahnutie, odťah či sprevádzkovanie vozidla. Dokáže sprostredkovať dokonca aj náhradný automobil. Výhodou je bezhotovostná úhrada služieb prostredníctvom karty DKV, a to vrátane takých neplánovaných výdavkov, ako je zaplatenie pokuty napríklad za nedostatočnú zimnú výbavu. Celá služba je zameraná predovšetkým na to, aby vozidlo mohlo čo najskôr pokračovať v jazde. Kartu DKV vodiči ocenia aj pri úhrade mýtnych poplatkov, keď v prípade nutnosti musia riešiť nezjazdnosť cesty neplánovaným využitím spoplatnených úsekov.

Existenčne dôležitou prevádzkovou kvapalinou úžitkových vozidiel je palivo, motorová nafta. Ta však pri poklese teplôt pod určitú hranicu začne vylučovať parafín, ktorý sa zráža do vločiek a dokáže brzdiť alebo úplne zablokovať prechod nafty čističom paliva. Preto sa na partnerských čerpacích staniciach DKV od začiatku zimného obdobia predáva „zimná nafta“, ktorá je proti vylučovaniu parafínu výrazne odolnejšia. Základným parametrom nafty je záruka filtrovateľnosti pri –20 °C. V oblastiach s častým poklesom teplôt pod túto hranicu je v distribúcii „arktická“ nafta, ktorá vyhovuje pre teploty až –32 °C.

Na partnerských staniciach DKV (na rozdiel od neznačkových čerpacích staníc a množstva malých predajcov) sa preto nemôže stať, že by vodič natankoval palivo, ktoré by „zamŕzalo“. Nemenej dôležité sú aj nemrznúce zmesi pre kvapalinou chladené motory úžitkových automobilov, ktorých je v prevádzke drvivá väčšina. Na partnerských čerpacích staniciach DKV je počas celej zimy k dispozícii vždy široký sortiment nemrznúcich kvapalín. Najbližšiu stanicu vodič nájde na webových stránkach pomocou DKV Station Findera so zabudovaným plánovačom cesty.

DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u 54 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorázovej úhrady mýta alebo vrátenie dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane. V roku 2011 predstavoval obrat skupiny DKV v Európe 5 miliard eur. Spoločnosť je zastúpená v 42 krajinách a zamestnáva vyše 650 pracovníkov po celej Európe. V uplynulom roku bolo v obehu 1,7 milióna servisných kariet DKV u 89 000. zákazníkov. V roku 2012 bola karta DKV vyhlásená ôsmi krát za sebou „Najlepšou značkou“ v kategórii palivových a servisných kariet.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Oslávte svoj obľúbený sviatok s účinnými pomocníkmi Vianoce a Prazdroj k sebe jednoducho patria

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.