Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Zdolávajú extrémy v bani i na povrchu

BRATISLAVA 25. júla – Banskí záchranári, ako jedna z hlavných zložiek Integrovaného záchranného systému, sú verejnosti známi zo záchranných prác pri haváriách rôzneho druhu v hlbinných baniach. Vďaka špeciálnej technike, ktorou disponujú a dôkladne vybratému a vycvičenému 300-člennému kolektívu, však dokážu pracovať aj vo výškach a pod vodnou hladinou. A to častokrát v extrémnych podmienkach.

Hlavnou doménou, vďaka modernej dýchacej a meracej technike, do ktorej v ostatnom období investovali viac ako 1,7 mil. , je práca v nedýchateľnom, zdraviu škodlivom prostredí, predovšetkým pre potreby priemyselných podnikov.

Dôkazom sú náročné projekty realizované pri likvidácii dioxínov v severných Čechách, jednej z najväčších ekologických záťaží v Európe a práce vykonané v trvalo výbušnom alebo hygienicky závadnom prostredí. Pozoruhodné je, že dokážu skĺbiť a využívať prednosti jednotlivých druhov špeciálnej techniky. Nie je ničím nezvyklým, že kombinujú techniku priemyselného lezectva s prácou v nedýchateľnom prostredí, napr. práca na hlave priemyselného komína za plnej

Špeciálne osobné pracovné prostriedky v kombinácii s dýchacou technikou a špičkovou meracou technikou umožňujú práce pri čistení, diagnostike a renovácii mobilných a stacionárnych nádrží na PHM, práce v bioplynových staniciach, zásobníkoch ropy, plynu, ale aj práce s nebezpečným odpadom, ako je azbest.

Špeciálnou oblasťou je kryogénna a inertizačná technika, kde na zmrazovanie alebo inertizáciu prostredia (dusíkové čistenie nádrží s výbušným prostredím) využívajú tekutý dusík s teplotou – 192° C a kryogénnu techniku, ktorou disponujú.

Ak pripočítame práce pod vodnou hladinou, v kontaminovanej vode, pod ľadom, vyjde nám súbor činností, ktoré hlavne v priemyselnej výrobe eliminujú na minimum straty spôsobené vynútenými odstávkami vo výrobe v rôznych oblastiach národného hospodárstva. Všetky tieto práce sú zabezpečované a koordinované prostredníctvom Hlavnej banskej záchrannej stanice v Prievidzi, ktorá je súčasťou akciovej spoločnosti Hornonitrianske bane Prievidza.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pes menom Mačka. Láskavý príbeh o priateľstve pre deti Cestovanie v meste na elektrobicykli …v zime nezabúdajte na dobrý pleťový krém, odporúča sa prírodná kozmetika

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.