Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. decembra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Zažite nezabudnuteľný Silvester vo Viedni

BRATISLAVA 30. decembra – Na prelome roka sa centrum Viedne zmení znova na veľkú street párty. Tzv. Silvestrovská šnúra sa už po 25 raz potiahne mestom a niekoľko stotisíc domácich a zahraničných hostí privíta Nový rok vo viedenských uliciach. Živá hudba, disco, oldies, muzikálové a operetné ukážky, ľudovky a elektronika budú dotvárať nevšednú pouličnú zábavu. Od silvestrovského popoludnia až do ranných hodín 1. januára sa bude podávať silvestrovský punč a kulinárske špeciality, ktoré ponúkne na 60 gastronómov. O polnoci sa rozozvučí Stephansdom, ktorým privítajú silvestrovskí hostia Nový rok 2015.

Už od skorých popoludňajších hodín ponúkne centrum Viedne na dvanástich miestach a pódiách pestrý program plný hudby, šou a zábavy. Jubilejná 25. Silvestrovská šnúra sa ponesie v znamení osláv 150. výročia viedenského bulváru – Ringstraße a 200. výročia viedenského valčíka. Známa viedenská ulica Graben sa premení na obrovský tanečný parket, ktorý prinesie hudbu valčíkov a klasických melódií. Záujemci si v rýchlokurze valčíka pod vedením tanečných profesionálov osvoja i jeho základy. Pri príležitosti budúcoročných osláv 150. výročia Ringstraße privíta Nový rok tento najznámejší viedenský bulvár i Radničné námestie veľkolepým polnočným ohňostrojom. Aj na Ringstraße sa počas silvestrovskej noci bude tancovať valčík pri živej hudbe.

Oldies a hity zahrajú pred viedenskou radnicou, Kärtnerstraße sa rozozvučí elektronikou a popom, na námestí Stephansplatz zaznejú operety, valčík i swing. Veľkú zábavu na Silvestra ponúkne aj viedenský Práter s rytmami reggae, funku a popu, vyvrcholením programu bude 10 minútový ohňostroj s hudbou, ktorý o polnoci rozžiari centrálne námestie Prátru vo farbách dúhy.

Ako každoročne na Nový rok očakáva záujemcov pred radnicou priamy prenos Novoročného koncertu Viedenských filharmonikov pod dirigentskou taktovkou Zubina Mehtu a highlighty zo záznamu silvestrovského predstavenia operety Netopier z Viedenskej štátnej opery. Pred radnicou sa budú už tradične podávať aj obľúbené tzv. raňajky po opici.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Tomi KID, Laco Cmorej či Patrik Svitana. #BeActive village v Európskom týždni športu rozhýbe celé Tatry Zažite Magickú krajinu jednorožcov v Auparku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.