Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júla 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Záujem o prácu v bani trvá

BRATISLAVA 16. júla – Za šesť mesiacov tohto roka vyťažili hornonitrianski baníci 970 000 ton hnedého uhlia. Pracovnú príležitosť pri ťažbe uhlia a obslužných činnostiach pritom získalo 4224 zamestnancov. Najväčšia časť 3 739 našla uplatnenie v akciovej spoločnosti Hornonitrianske bane Prievidza, 220 v strojárskom závode Banská mechanizácia a elektrifikácia a 108 pri prevádzkovaní nákladnej železničnej dopravy po vlastnej vlečke. Ďalších 157 zamestnancov pracuje v dcérskych spoločnostiach: v strážno-bezpečnostnej službe HBP Security 93, v spoločnosti Ekosystémy vykonávajúcej špeciálne povrchové úpravy kovov 38 a v AGRO GTV, zaoberajúcej sa pestovaním rajčín na báze využitia geotermálneho potenciálu podzemia 26 pracovníkov. V okrese Prievidza, kde sa miera evidovanej nezamestnanosti pohybuje okolo 12 percent, sú Hornonitrianske bane Prievidza už dlhodobo stabilizujúcim prvkom zamestnanosti.

Záujem uchádzačov o zamestnanie v spoločnosti pretrváva. V súčasnosti evidujeme 618 žiadostí, z toho takmer 200 o prácu v bani. 288 záujemcov chce pracovať v robotníckych profesiách na povrchu a 133 žiadateľov sa uchádza o post technicko-hospodárskych zamestnancov.

Vzhľadom na vekovú štruktúru a prirodzený pohyb zamestnancov priebežne dopĺňame naše stavy. V tomto roku sme prijali do pracovného pomeru 161 nových zamestnancov. Prioritou je naďalej dopĺňanie stavov na produktívne pracoviská v podzemí, kde sme zamestnali 114 baníkov. Prednostne prijímame uchádzačov, ktorí majú skúsenosti a prax s prácou v podzemí na pracovnú pozíciu baník. Novoprijatí zamestnanci posilnili najmä pracoviská razenia banských chodieb, banskú dopravu a údržbu banských diel.

Motiváciou pre uchádzačov je priemerný mesačný zárobok, ktorý za rok 2011 dosiahol 818 , pričom v podzemí môže byť v závislosti od vykonávanej práce a kvalifikácie zamestnanca aj vyšší, ale aj ďalšie sociálne benefity. Pre zamestnancov zabezpečujeme rekondičné a ozdravné pobyty a preventívne prehliadky. Všetky formy stravovania sú s príspevkom zamestnávateľa. Baníkom v podzemí poskytujeme mrazenú stravu, desiatové balíčky a ochranné nápoje. Zamestnancom vychádzame v ústrety aj príspevkom na sociálnu výpomoc. Pri významných pracovných a životných výročiach vyplácame jubilejné odmeny. K tradíciám patrí vernostný prídavok baníkov, príspevok na domácu i zahraničnú rekreáciu, detské prázdninové a liečebné pobyty, kultúrne a športové podujatia. K balíku zamestnaneckých výhod možno prirátať 3% príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie, príspevok na očkovanie, dopravu do zamestnania, výhody pre bezpríspevkových darcov krvi a mnohé iné výhody.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Nadácia SPP zverejnila výsledky programu Športuj aj ty! Mladí ľudia z centier pre deti a rodiny ukázali svoje nadanie v projekte Predveď svoj talent

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.