Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. augusta 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Zastavte zdražovanie, podporte hromadnú pripomienku!

BRATISLAVA 3. augusta – Aj vy môžete zabrániť ďalšiemu zbytočnému zdražovaniu domácich spotrebičov, elektroniky, nábytku aj textilu! Ako? Stačí kliknúť na web ministerstva spravodlivosti a podporiť hromadnú pripomienku. Čas na vaše výhrady sa kráti, vašu podporu potrebujeme ešte dnes!

Proti čomu namietame? Nový zákon o odpadoch, pripravovaný nekonečné dva roky, Ministerstvo životného prostredia SR predstavuje ako nástroj na vyriešenie mnohých problémov v odpadovom hospodárstve a súčasne povinností, ktoré dnes nespĺňa Slovensku voči Európskej únii. V skutočnosti však návrh v tejto podobe všetko zhorší, prinesie väčší chaos a najmä zbytočné zdražovanie.

Napríklad predajne elektra nebudú môcť od vás prijať starý spotrebič (výmenou za nový) tak ako doteraz a vy sa budete musieť so starou práčkou „naťahovať“ do zberného dvora. Pritom táto forma bez problémov funguje celé roky vo vyspelých krajinách. Výrobcov a dovozcov elektrospotrebičov, ale aj všetkých tovarov v obaloch (t.j. aj nábytku a textilu), zaťaží štát zbytočnými poplatkami na likvidáciu odpadu, ktoré zvýšia cenu výrobkov.

To znamená vyššie ceny v obchode a tiež menej práce, keďže vyháňa firmy zo Slovenska!

Preto vás prosíme o pomoc: spoločne môžeme zastaviť túto nezmyselnú novelu, a tým aj zdražovanie. Zaregistrujte sa a podporte hromadnú pripomienku k zákonu od odpadoch

Kliknite na portál právnych predpisov Ministerstva spravodlivosti:

https://lt.justice.gov.sk/Default.aspx?instEID=-1&langEID=1&key=logout

Celá to nepotrvá viac ako 3 minúty.

Ďakujeme.
Váš ENVIDOM, združenie výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu, ktorý koordinuje a riadi zber a recykláciu odpadu z veľkých a malých domácich spotrebičov na území celého Slovenska

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kniha, ktorá vám ukáže správny smer. Mágia duchovného života Riešenia založené na perimetri v porovnaní s riešeniami založenými na izolácii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.