Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júna 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Zamestnanci závodu SCA v Gemerskej Hôrke oslávili Rodinný deň

BRATISLAVA 6. júna – Dcérsky závod švédskej spoločnosti SCA (Svenska Cellulosa Aktiebolaget SCA) v Gemerskej Hôrke, zorganizoval aj tento rok pre všetkých svojich zamestnancov a ich príbuzných Rodinný deň. Najbližší zamestnancov tak mali príležitosť zoznámiť sa s prostredím, v ktorom pracujú ich príbuzní a stráviť príjemný slnečný deň plný zábavy, súťaží a dobrého

Rodinný deň spojilo vedenie podniku s Medzinárodným dňom detí a práve deťom bola venovaná značná časť bohatého a pestrého programu. Deti spoločne so svojimi príbuznými mali jedinečnú príležitosť spoznať pracovné prostredie svojich ocinov a mamičiek. Vedenie závodu v Gemerskej Hôrke totiž otvorilo rodinám svojich spolupracovníkov brány a tie mohli nahliadnuť napríklad i do výrobných hál SCA. Keďže mnohé linky boli v prevádzke aj v tento deň, bol to pre mnohých naozaj vzrušujúci zážitok.

Kúsok odtiaľ, v areáli podniku, bol pre všetkých účastníkov pripravený deň plný zábavy. Deti mali možnosť zabaviť sa na skákacích atrakciách, vyskúšať spoločne s rodičmi lezenie na nafukovacej horolezeckej stene, nechať si pomaľovať tvár, či súťažiť vo viacerých disciplínach. Hod do plechoviek, slalomová dráha s ping-pongovou loptičkou, či súťaž vo výdrži s hula hopom, alebo driblovaní na čas priniesla mnohým deťom okrem nefalšovanej zábavy i výhru v podobe krásnych hračiek.

Všetkých pobavila rozprávka pre deti i dospelých Najkrajšia pieseň na svete a do tanca i spevu po celý deň hrala známe svetové i domáce hity skupina Replay Band. Pre viac ako tisíc malých i veľkých bolo pripravené občerstvenie, zmrzlina i cukrová vata. „Deti sú naša budúcnosť. Práve preto sa snažíme i my urobiť pre ne niečo nielen v tento, ich deň. Navyše, naši zamestnanci sú naša rodina a je preto samozrejmé, že práve dnes chceme sláviť so všetkými na našom Rodinnom dni,“ prihovoril sa všetkým prítomným riaditeľ závodu SCA v Gemerskej Hôrke Andrea di Paola. Ten, symbolicky, práve 1. júna začal svoje pôsobenie vo funkcii. Počas celého dňa sa zaujímal o dianie okolo seba a živo diskutoval na rôzne témy. „Verím, že sa dnes všetci budete cítiť dobre,“ prihovoril sa bezchybnou Slovenčinou, za čo získal potlesk všetkých prítomných.

Pre všetkých bola pripravená i tombola so zaujímavými cenami. Výťažok z tomboly venovala spoločnosť SCA na dobročinné účely. „Naši zamestnanci sa rozhodli podporiť organizáciu, ktorá má chuť i vôľu zlepšiť život práve mnohým deťom,“

vysvetlil koordinátor komunikácie SCA Tomáš Híres. Doplnil, že dobročinnosť je bežnou súčasťou viacerých aktivít SCA a aj tento krok preto považujú za úplne prirodzený.

SCA v Gemerskej Hôrke pôsobí už viac ako dvadsať rokov a zamestnáva približne deväťsto ľudí. Pred dvomi dekádami sa spoločnosť SCA rozhodla prevziať výrobný závod v Gemerskej Hôrke a začať s prevádzkou na Slovensku. (História tohto závodu a výroby papiera na Gemeri však siaha ešte hlbšie – tento rok závod oslávi neuveriteľné 130. výročie.) Vďaka tomuto rozhodnutiu vznikol závod, ktorého produkcia kontinuálne rastie a dosahuje viacero rekordných výsledkov v rámci spoločnosti SCA. Závod na Gemeri dnes v rámci koncernu SCA nielenže vyrába najviac výrobkov, ale stal sa aj najvýkonnejším závodom skupiny v rámci Európskej únie. V neposlednom rade je dôležité, že závod v Gemerskej Hôrke dnes patrí k najväčším zamestnávateľom v regióne, sužovanom vysokou nezamestnanosťou.

FAKTY O SCA
Spoločnosť SCA je vedúca globálna spoločnosť pôsobiaca v oblasti hygieny a drevospracujúceho priemyslu. Spoločnosť trvalo udržateľným spôsobom vyvíja a vyrába výrobky osobnej hygieny, papierové výrobky a výrobky z dreva. SCA pôsobí približne v 100 krajinách sveta a vlastní mnoho známych značiek, napríklad celosvetové vedúce značky TENA a Tork, a regionálne značky, ako Lotus, Libresse, Tempo a Libero. Ako najväčší európsky súkromný vlastník lesov, SCA kladie výrazný dôraz na trvalo udržateľné lesné hospodárstvo. Spoločnosť má približne 36 tisíc zamestnancov a predaje zo rok 2012 dosiahli hodnotu 85 miliárd SEK (9.8 miliárd EUR). Spoločnosť SCA bola založená v roku 1929 so sídlom vo švédskom Štokholme a je vedená na burze NASDAQ OMX v Štokholme.

Podstata značky SCA je zhrnutá v definícii „care of life“: „Pretože naše produkty robia život ľahší Vám i miliónom ľudí na celom svete. Pretože naše zdroje a spôsob práce sú prirodzenou súčasťou celkového životného cyklu. A pretože nám na živote záleží.

Viac sa dočítate na www.sca.com

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Deti ušetrili životné prostredie od 9 ton oleja. Premiérový ročník projektu „Olejko chráni prírodu“ nadchol až 300 škôl Spoločnosť Siemens Healthineers Slovensko získala certifikát Great Place To Work

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.