Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Začína sa 13. ročník modelového zasadnutia OSN v Bratislave

BRATISLAVA 25. októbra – V dňoch 25.10. až 27.10.2013 sa v priestoroch Paneurópskej vysokej školy v Bratislave uskutoční každoročné Modelové zasadanie OSN (BratMUN – Bratislava Model United Nations), organizované študentmi Gymnázia Jura Hronca v spolupráci so zastupiteľstvom OSN vo Viedni.

Na niekoľkodňovom zasadaní sa zúčastní 150 študentov stredných škôl Slovenskej republiky, rovnako ako aj zahraničné delegácie z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Spojených štátov amerických, Turecka a Švédska.

Cieľom tejto na Slovensku jedinečnej konferencie je oboznámenie študentov s celosvetovo aktuálnymi témami z oblasti medzinárodných vzťahov, diplomacie a politiky, o ktorých budú mať možnosť rokovať na simulovanom valnom zhromaždení OSN, ako aj v menších diskusných výboroch. Rovnako budú môcť vylepšiť svoje rečnícke, komunikačné, či vedomostné schopnosti, pričom sa o rôznorodosť názorov a postojov postará multikulturálne zloženie zúčastnených delegácií. Témy tohtoročnej konferencie sa budú týkať ekonomických, ale aj humanitných a ekologických sfér. Vo výboroch sa bude diskutovať o boji proti terorizmu na medzinárodnej úrovni, ekonomickom vývine EU, ochrane arktického životného prostredia a zbavovaní sa nukleárneho odpadu, legalizácie kanabisu pre medicínske účely, zatiaľ čo valné zhromaždenie OSN sa bude zaoberať kriminálnou zodpovednosťou konateľov OSN na zahraničných misiách.

Každoročne sa konferencie zúčastňujú významní hostia. Tento rok svoju účasť potvrdil Janos Tiszovsky, riaditeľ UNIS Viedeň (United Nations Information Service Vienna) a Alena Rebrová, manažérka British Council za Slovenskú republiku. Takisto boli pozvaní veľvyslanci krajín, z ktorých pochádzajú delegáti konferencie.

BratMUN 2013 je organizovaný pod záštitou Nadácie Novohradská, Ministerstva zahraničných vecí a Európskych záležitostí Slovenskej republiky a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, s podporou UNIS Viedeň (United Nations Information Service Vienna), British Council, Eurobooks a Notes Slávošovce.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Silný impulz pre kapitálový trh na Slovensku Dobrodružné romantasy Mágia rodu Thornovcov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.