Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Začal sa šiesty ročník súťaže Henkel Innovation Challenge

BRATISLAVA 12. októbra – Spoločnosť Henkel vyhlasuje už šiesty ročník súťaže s názvom „Henkel Inno-vation Challenge“, do ktorej sú pozvaní študenti z 25 krajín sveta. Ich úlohou je navrhnúť buď inovatívny výrobok založený na myšlienke trvalej udržateľnosti alebo technológiu pre nový výrobok firmy Henkel, ktorý by zodpovedal vízii a požiadavkám spotrebiteľov v roku 2050. Záujemcovia z radov študentov sa môžu do „Henkel Innovation Challenge“ prihlásiť do 12. decembra 2012 na stránke www.henkelchallenge.com.

Začiatok nového školského roka prináša študentom okrem iného aj výzvu v podobe súťaže dvojíc o najinovatívnejšie nápady v jednej z troch oblastí podnikania spoločnosti Henkel: Le-pidlá Technológie, Beuaty Care alebo Pracie a čistiace prostriedky. Tento ročník sa od pred-chádzajúcich líši aj v tom, že nápady musia byť v súlade so stratégiou firmy Henkel, ktorá je založená na trvalej udržateľnosti s mottom „Vytvor viac, spotrebuj menej“. Študenti by mali zvážiť celý rad hodnôt, ktorých sa bude ich výrobok či technológia v snahe o pokrok týkať – od výberu surovín, cez udržateľnú výrobu a distribúciu, až po použitie a likvidáciu.

Súťaž sa tento rok prvýkrát uskutoční mimo Európy. Konkrétne v Číne, domovskej krajine minuloročných víťazov, ktorá je symbolom rastúceho významu novovznikajúcich trhov.

V „Henkel Innovation Challenge” sa nájdu študenti všetkých odborov vrátane ekonomiky, inžinierstva či prírodných vied. O prvé miesto v súťaži budú bojovať mladí ľudia z celého sve-ta, vrátane tímov z 12 európskych krajín, 9 krajín Ázie a Tichomoria, 4 latinskoamerických krajín a krajín Severnej Ameriky.

Po ukončení registrácie budú vybraní študenti z každej zo súťažiacich krajín pracovať na svojich projektoch s podporou manažérov firmy Henkel. Svoje projekty potom predstavia v národných alebo regionálnych semifinálových kolách vo februári 2013. Víťazný tím z každého semifinále dostane šancu bojovať v medzinárodnom finále, ktoré sa uskutoční 18. – 20. marca 2013 v Šanghaji. Tri víťazné tímy sa stretnú s Kasperem Rorstedom, predsedom predstavenstva spoločnosti Henkel, ktorý im zároveň odovzdá ceny: tím na prvom mieste získa cestu okolo sveta v hodnote 10 000 eur, tímy na druhom a treťom mieste budú od-menené finančnou sumou 4 000 eur a 2 000 eur.

Vynaliezaví študenti získajú okrem vzrušujúcich zážitkov zo samotného bádania a veľkej zá-bavy aj možnosť vyskúšať si nápady v praxi a nadviazať cenné kontakty s firmou Henkel hneď na začiatku ich kariéry. Počas trvania súťaže budú po boku najlepších tímov stáť skú-sení manažéri firmy Henkel, ktorí im budú priebežne pomáhať a radiť. Henkel spravidla zos-táva v kontakte s mnohými účastníkmi aj po ukončení súťaže. Mnohí z talentovaných účast-níkov minulých ročníkov sa napokon vo firme aj zamestnali.

Potenciálni účastníci môžu získať lepšiu predstavu o súťaži, ak navštívia webovú stránku www.henkelchallenge.com, prípadne špeciálnu stránku pre fanúšikov súťaže na Facebooku www.facebook.com/henkelchallenge, ktorá má už vyše 11 000 fanúšikov. Záujemcovia tam nájdu aj videonahrávky z finálových kôl predchádzajúcich ročníkov súťaže.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Alfons Mucha bol geniálny fotograf, odhaľuje výstava na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch Za 20 rokov zrealizovali zdravotní klauni na Slovensku vyše 32 000 klauniád

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.