Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

XXI. Salón Spoločnosti voľných výtvarných umelcov

BRATISLAVA 31. júla –

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky
Spoločnosť voľných výtvarných umelcov
Slovenská výtvarná únia
Národné osvetové centrum
Fond výtvarných umení
Agentúra SITA
BratislavaGuide

Vás pozývajú na vernisáž výstavy

XXI. Salón Spoločnosti voľných výtvarných umelcov

Miesto konania: Dom umenia, Nám. SNP 12, Bratislava
Vernisáž výstavy : 2. augusta 2012 o 18,00 hod.
Výstava je otvorená denne okrem pondelka od 10.00 do 18.00 hod., potrvá do 31. augusta 2012

XXI. Salón Spoločnosti voľných výtvarných umelcov
predstavuje návštevníkom bratislavského Domu umenia pohľad na tvorbu 51 členov Spoločnosti z obdobia posledných dvoch rokov. Táto Spoločnosť patrí k najväčšiemu zoskupeniu výtvarných umelcov v rámci Slovenskej výtvarnej únie. Stalo sa už prirodzeným pravidlom a tradíciou, že každý rok prezentujú jej členovia svoje práce v rámci vlastného salónu. Historický názov „salón“ vznikol z pôvodného Salónu Carré v Louvri, kde sa konali výstavy od roku 1757. V roku 1889 sa v Paríži začali usporadúvať pravidelné salóny bez jury a udeľovania cien. Salón teda znamená vystavovať bez jury, a tak je to aj v prípade Spoločnosti voľných výtvarných umelcov, kde pre výstavnú prezentáciu si umelec urobí svoj vlastný výber diel.

Výtvarné práce jednotlivých členov, významných slovenských umelcov, predstavujú na dvadsiatom prvom ročníku diela so široko spektrálnym námetovým zameraním, od realistických, romantických, expresívnych, surreálnych až po abstraktné a geometrické práce. XXI.ročník ponúka rozmanitosť výtvarných postupov a umeleckého myslenia. Zároveň je aj istým pracovným stretnutím viacerých generácií v rámci voľného výtvarného umenia. Najstarší vystavujúci výtvarný umelec sa narodil v roku 1922 a najmladší v roku 1984. Táto konfrontácia niekedy v tak veľkom generačnom vekovom rozpätí vytvára aj prirodzené tvorivé napätie v rámci interpretácie námetu jednotlivými výtvarnými prostriedkami. Máme tak na XXI. Salóne Spoločnosti voľných výtvarných umelcov možnosť porovnávať a urobiť si relatívny obraz o charaktere tvorby jednotlivých členov Spoločnosti a porovnať ich tvorbu v súradniciach súčasného slovenského umenia. Tvorba jednotlivých členov sa nesústreďuje len na jednu disciplínu, ale poskytuje priestor
pre voľný výtvarný prejav v oblasti maľby, sochy, grafiky, kresby, konceptu, objektu a fotografie.

Kurátorkou výstavy je PhDr.Dagmar Srnenská, PhD.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

XXI. lekársky kongres v  Šamoríne s  vedcami o  akupunktúre a muzikoterapii VÚB opäť vypláca bonusové výnosy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.