Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. októbra 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

VÚB opäť vypláca bonusové výnosy

BRATISLAVA 6. októbra – Klienti VÚB banky, ktorí si zakúpili Garantovaný vklad XXI, získali za posledný rok výnos 5 %. Zhodnotenie dosiahli vďaka posilneniu kurzu poľského zlotého voči euru. Bonusový výnos im VÚB vyplatí už zajtra.

Siedmeho októbra bude splatný Garantovaný vklad XXI, ktorý investorom priniesol okrem základného úroku vo výške 1 % p.a. aj bonusový úrok vo výške 4 % p.a. , teda celkovo 5 % zhodnotenie aj v poslednom roku. Výška výnosu XXI. emisie Garantovaného vkladu bola závislá od vývoja výmenného kurzu menového páru euro – poľský zlotý.

Klienti, ktorí si vklad vo VÚB kúpili, mali každý rok garantované 1 %-né zhodnotenie a k tomu im VÚB za každý štvrťrok, v ktorom bol výmenný kurz EUR/PLN nižší ako počiatočná hodnota 4,38 (tzn. zlotý voči euru posilní), vyplatila bonusový úrok 1 %. Celkovo tak mohol ročný výnos dosiahnuť až 5 %, čo sa podarilo aj v poslednom roku.

„Investícia garantovaného vkladu XXI bola aj napriek kolísaniu trhov veľmi úspešná a našim klientom zarobila za 4 roky spolu 19 %,“ uviedol Bohumil Hyánek, riaditeľ odboru Prémioví klienti VÚB banky.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Je aktuálnou držiteľkou ocenenia Najlepšia banka na Slovensku od magazínov Global Finance a EMEA Finance ako aj ocenenia Banka s najlepšími službami privátneho bankovníctva na Slovensku od magazínu Euromoney. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 196 retailových pobočiek, 26 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Banková skupina Intesa Sanpaolo sa pripojila k Net-Zero Banking Aliance Toto je 12 najlepších slovenských malých a stredných firiem Slovenska v rebríčku Diamanty slovenského biznisu 2021

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.