Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júla 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Westinghouse pomôže spoločnosti ERNESA s úložiskom odpadov

BRATISLAVA 19. júla – Spoločnosť Westinghouse Electric Company dnes oznámila, že od agentúry ENRESA získala objednávku na poskytnutie architektonických a inžinierskych služieb v rámci podpory úložiska nízko a stredne rádioaktívneho odpadu v El Cabril na juhu Španielska.

Štvorročný kontrakt zameraný na prevádzkovú a inžiniersku podporu, uzavretý medzi spoločnosťami Westinghouse Electric Spain a španielskou agentúrou zodpovednou za správu rádioaktívneho odpadu a vyraďovanie jadrových elektrární z prevádzky, zahŕňa projektové úpravy a prípravu technickej a licenčnej dokumentácie pre úložisko.

„ENRESA je naším dlhoročným a váženým zákazníkom a sme radi, že môžeme aj naďalej poskytovať podporu jej úložisku v El Cabril,“ povedal Javier González, viceprezident a generálny riaditeľ spoločnosti Westinghouse pre južnú Európu. „Od roku 1992 tieto služby úspešne poskytujeme už niekoľkým generáciám španielskych technikov zamestnaných v spoločnosti Westinghouse.“

Zariadenie El Cabril, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Córdoba, bolo projektované spoločnosťou Westinghouse Electric Spain, vtedy existujúcou pod názvom INITEC Nuclear, v 80-tych rokoch minulého storočia. Nízko a stredne rádioaktívny odpad zo španielskych jadrových elektrární začalo zariadenie prijímať v roku 1992.

Spoločnosť Westinghouse je osvedčeným lídrom v oblasti vyraďovania jadrových zariadení z prevádzky, ich demontáže a likvidácie odpadu, čo dokumentuje nielen táto objednávka od agentúry ENRESA, ale i mnohomiliónová zmluva na projekt nového úložiska jadrového odpadu v bulharskom Kozloduji z roku 2011 a viac než 25 ročná skúsenosť s mnohými projektmi v jadrovej energetike naprieč Európou.

Westinghouse Electric Company, spoločnosť skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je svetovým priekopníkom v oblasti jadrovej energetiky a významným dodávateľom produktov a technológií pre jadrové elektrárne, pričom jeho služby využívajú energetické podniky po celom svete. V roku 1957 dodal Westinghouse do amerického Shippingportu v Pennsylvánii prvý tlakovo – vodný reaktor na svete. V súčasnej dobe predstavujú technológie spoločnosti Westinghouse základ pre zhruba polovicu všetkých prevádzkovaných jadrových elektrární na svete, vrátane viac ako 50 % elektrární v Európe.

Agentúra ENRESA bola zriadená v roku 1984 španielskym parlamentom ako neziskový štátny subjekt zodpovedný za bezpečnú správu, skladovanie a likvidáciu rádioaktívnych odpadov vyprodukovaných v Španielsku. ENRESA taktiež zodpovedá za demontáž jadrových elektrární po uplynutí ich životnosti a za rekultiváciu životného prostredia v starých uránových baniach a zariadeniach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Jadrové palivo Westinghouse na Ukrajine prešlo inšpekciou Westinghouse pomôže spoločnosti ERNESA s úložiskom odpadov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.