Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júla 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

WEISS: Hrozí, že z eurovalu bude najväčšia nebankovka v histórii

BRATISLAVA 3. júla – Hnutie 99% vyzýva vládu a premiéra Roberta Fica, aby v úsilí o záchranu eura nezaviedli Slovensko a celú Európsku úniu na cestu do pekla a nepodporovali zlodejské správanie sa nezodpovedných bánk. „Ak zaplatíme súkromné dlhy bánk bez toho, aby nad nimi získala EÚ kontrolu, stane sa z eurovalu najväčšia nebankovka v dejinách.“ – hovorí Ivan Weiss, líder občianskych zástupcov 99%.
Na ostatnom summite EÚ sa európski lídri za účasti slovenského premiéra Fica zhodli okrem iného na tom, že z eurovalu bude možné financovať nielen záchranu štátov, ale aj súkromných bánk. „Považujeme za nemorálne a nespravodlivé, aby sa bežní občania členských štátov EÚ skladali na straty, ktoré spôsobili chamtiví bankári a nenažrané finančné skupiny.“ – hodnotí aktuálnu situáciu v eurozóne Weiss a dodáva, že ak je pre udržanie eura ako spoločnej meny nevyhnutné zachraňovať banky, musí EÚ získať väčšiu kontrolu nad bankami. Ak banky dostanú peniaze bez toho, aby v nich euroval získal majetkovú účasť a akcionársku kontrolu, bolo by to len podporovanie zlodejstva a kriminality európskych bankárov.
Z eurovalu sa nesmie stať najväčšia nebanková inštitúcia v dejinách, oproti ktorej by slovenský BMG Invest a iné svetové pyramídové hry boli len drobné ekonomické šibalstvá.
Vláda Roberta Fica je povinná zabrániť takémuto vývoju, a preto ju hnutie 99% vyzýva, aby počas rokovaní o konkrétnej podobe takzvanej bankovej únie jednoznačne požadovala prebratie majetkovej a akcionárskej kontroly v nezodpovedných a hazardérskych bankách. Ak takéto riešenie nebude presadzovať, dopustí sa zrady na slovenských ekonomických záujmoch a postaví sa na stranu nemorálnych a zločinne sa správajúcich finančných inštitúcií.
Pripomíname, že v prvom rade banky, finančné skupiny a finančné trhy sú zodpovedné za súčasnú európsku krízu. Práve finančný sektor vyvolal v krajinách periférie eurozóny investičné bubliny, ktoré spľasli a spôsobili hospodársky prepad, v dôsledku čoho banky zaznamenali straty. Nemôžeme donekonečna znárodňovať dlhy súkromných bánk, kým tie si neustále privatizujú nepredstaviteľné zisky a úžerníckymi úrokmi parazitujú na dlhoch štátov EÚ.
„Ak vláda Roberta Fica nebude v týchto otázkach obhajovať záujmy Slovákov a ostatných občanov krajín EÚ, postaví sa tak aj na medzinárodnej úrovni na stranu finančných skupín a jedného percenta vyvolencov, ktoré neustále bohatne a mocnie, kým 99% bežných ľudí žije čoraz ťažšie,“ uzavrel Ivan Weiss.

Tlačový servis 99%

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

V čase rýchleho zdražovania a neistoty otvárame ďalšiu pobočku v Bratislave, aby sme pomohli ľuďom v kríze Firma Gebrüder Weiss nie je závislá od logistických developerov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.