Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. januára 2018 PR správyŠportHokej od PRservis.skSITA Diskusia()

WCOCH: Bronz pre výber študentov z EUHL

BRATISLAVA 4. januára 2018 – V ďalšom zápase Svetového pohára univerzitného hokeja (WCoCH) sa proti sebe postavili výbery z Európy a Ruska. Hra s vysokým nasadením napokon priniesla víťazstvo pre študentov z Ruska, naopak pre Európanov znamenala prehra konečné tretie miesto. Dnes odohrajú posledný vzájomný zápas ešte vysokoškoláci spoza oceánu a spomínaní Rusi, súčasne sa tieto celky stretnú zajtra i vo finále.

EUHL select – SHL select 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Góly a asistencie: 3. Szucs, 9. Březák (Knobloch, Kasala) – 30. Teterin (Perekhodyuk, Golev), 38. Golev (Korelin, Valiakhmetov), 46. Vasilev (Ivanov), 49. Abdurazakov (Velikanov)

Vylúčení: 5:5 na dve minúty, navyše Kasanický (EUHL) 10 min za nešportové správanie, presilové hry: 0:0, oslabenia: 0:0, pomer striel: 27:32

Rozhodovali: Vojtek, Ľ. Jakubec – A. Jakubec, Kováčik

EUHL select: Příhoda – Haščič, Čtvrtníček, Kasala, Tatár, Tarabik, Faschingbauer, Kandra, Šmida, Lopáček, Březák, Svozílek, Valder, Kasanický, Knobloch, Polívka, Novák, Alimov, Szucs, Slavíček, Cívka

SHL select: Maslov – Peredriy, Yulskiy, Gorbachov, Vasilev, Chegrintcev, Valiakhmetov, Perekhodyuk, Teterin, Velikanov, Tarasov, Evchuk, Abdurazakov, Golev, Ivanov, Kuchukov, Korelin, Antoshkin, Plotichkin, Kuznetsov

Oba celky naskočili do zápasu vo vysokom tempe, ktoré napokon sprevádzalo hru celých 60 minút. Hneď v 3. minúte sa vysokoškolákom z Európy podarilo dostať do vedenia, keď individuálnu šancu využil Szucs. Na druhej strane to bekhendom skúšal Antoshkin, Příhoda v bráne vtedy odštartoval sériu skutočne oku lahodiacich zákrokov. Práve jeho mužstvo si následne zahralo v početnej výhode a hoci sa mu v nej nepodarilo uspieť, v tlaku pokračovalo, až sa po vyhratom buly presadil presnou strelou Březák. Záver tretiny patril herne študentom z Ruska; poskytnuté im boli tri presilovky, 47 sekúnd dokonca hrali 5 na 3,  no už spomínaný Příhoda pokračoval vo svojich skvelých zákrokoch.

Prekonať ho skúšal na začiatku druhej časti Abdurazakov, no podarilo sa to až Teterinovi, keď sa presnou strelou postaral o kontaktný gól. Hra pokračovala zo strany na stranu, vysoké tempo predpovedalo víťazstvo pre tím s lepšou kondíciou. V 38. minúte Rusi udreli po druhý raz, naopak opäť nakloniť skóre na stranu EUHL výberu mohol Březák, keď pálil spoza obrancu.

Hokej s vysokým nasadením pokračoval i v poslednej časti, zľava to na Příhodu skúšal Tarasov, napokon sa podarilo presadiť Vasilev, ktorý tak po prvý raz v zápase poslal ruský výber do vedenia. Z otočky to skúšal aj jeho spoluhráč Korelin, o ďalší presný zásah sa napokon postaral Abdurazakov, keď sa mu podarilo uspieť spred bránky. Ani pri tomto skóre 2:4 Európania zbrane neskladali, no na svojho súpera už boli prikrátki. Maslova sa im nepodarilo prekonať ani v závere, keď si zahrali powerplay počas presilovej hry. Víťazstvo ruského výberu tak znamenalo pre tento celok postup do finále, naopak študenti z Európy sa umiestnili na konečnom treťom mieste.

K téme

WCOCH: V úvodnom stretnutí turnaja mal prevahu výber z Ameriky Pre víťaza univerzitného Svetového pohára je pripravená unikátna trofej zo skla