Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. apríla 2019 PR správyŠportHokej od PRservis.skSITA Diskusia()

O majstrovi EUHL sa rozhodne dnes v Trenčíne

BRATISLAVA 12. apríla – Vysokoškoláci z Banskej Bystrice nevyužili svoj mečbal, finálová séria je vyrovnaná. O novom majstrovi EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) sa tak rozhodne až v poslednom možnom zápase.

Finálovú sériu, ktorá sa hrá na 3 víťazstvá, odštartovali lepšie Trenčania. Zverenci Braňa Jánoša vyhrali prvý zápas na domácom ľade 4:2 a ujali sa tak vedenia. Následná odveta ponúkla vyrovnaný hokej a o víťazovi sa rozhodlo až v predĺžení, po ktorom sa väčšmi tešili Bystričania. Séria sa tak za stavu 1:1 presťahovala do Banskej Bystrice a bolo jasné, že komu sa podarí uspieť v treťom zápase, získa aj lákavý mečbal.

Spomínaný tretí zápas vyšiel tímu UMB Hockey Team, zvíťazil 4:2 a hneď na ďalší deň mal tak možnosť obhájiť minuloročnú majstrovskú trofej. Pripravené medaile i pohár sa však po štvrtom zápase neodovzdávali. Hoci Bystričania do 47. minúty vyhrávali 3:1, trenčianskym Gladiátorom sa podarilo svojho súpera zatlačiť a streliť kontaktný gól. S blížiacim sa koncom riadneho hracieho času to už-už vyzeralo, že Gladiátori pôjdu hrať powerplay 6 na 5, no v tom prišlo 5-minútové vylúčenie Božíka, ktorý tak oslabil tím spod hradu Matúša Čáka. Trenčanov však doslova zachránilo následné vylúčenie Bystričana Janáka v polovici 59. minúty, čo znamenalo vyrovnanie síl na ľade. Jánošovi zverenci si napokon powerplay zahrali a 16 sekúnd pred záverom tretej tretiny vyrovnali stav zápasu.

O víťazovi štvrtého finále tak rozhodlo až predĺženie a to trvalo skutočne krátko. Gladiátori už po 15 sekundách prekonali Korytára a vynútili si tak 5. finálový zápas doma v Trenčíne. Ten je na programe dnes o 17:30 na Zimnom štadióne Pavla Demitru.

3.finále

UMB Hockey Team – Gladiators Trenčín 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 15. Garay (Kamzík, Tatár), 31. Šeliga (Janák), 46. Šeliga (Adamčík), 57. Mandel (Kandra, Jendroľ) – 12. Šimko (Hegyi, Berák), 46. Habšuda (Staňo, Trenčan)

Vylúčení: 5:4 na dve minúty, presilové hry: 0:0, oslabenia: 0:0, pomer striel: 33:24

Rozhodovali: Fridrich, D. Konc st. – A. Jakubec, D. Konc ml.

UMB Hockey Team: Korytár – Kadlečík, Jendroľ, Garay, Kácha, Šeliga, Tatár, Adamčík, Kamzík, Kandra, Primus, Švarc, Sapár, Novodomec, Tenkel, Studený, Kasanický, Janák, Brnčál, Mendel, Koch

Gladiators Trenčín: Kostelný – Huňa, Božík, Habšuda, Kopecký, Šimko, Matejka, Trenčan, Hegyi, Osvald, Jánoš, Hulman, Staňo, Révesz, Mečiar, Kudlej, Berák, Balaj

4.finále

UMB Hockey Team – Gladiators Trenčín 3:4 pp (2:1, 1:0, 0:2 – 0:1)

Góly a asistencie: 6. Brnčál (Novodomec, Mendel), 18. Kandra (Novodomec), 37. Kamzík (Tatár) – 5. Trenčan (Hagyi, Habšuda), 49. Huňa (Staňo, Habšuda), 60. Staňo, 61. Staňo

Vylúčení: 6:4 na dve minúty, navyše Božík (GLA) 5+DKZ, presilové hry: 0:0, oslabenia: 0:0, pomer striel: 32:27

Rozhodovali: Štefík, Bachúrik – J. Konc ml., A. Jakubec

Gladiators Trenčín: Gabriš – Huňa, Božík, Habšuda, E. Smolka, Kopecký, Šimko, Matejka, Trenčan, Hegyi, Osvald, Jánoš, Hulman, Madový, Staňo, Révesz, Mečiar, Kudlej, Berák, Balaj