Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. januára 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Vznikla Slovenská asociácia grantových poradcov

BRATISLAVA 24. januára – Slovenská asociácia grantových poradcov (SAGP), dobrovoľné záujmové združenie profesionálov z oblasti podpory lokálneho i regionálneho rozvoja a grantového poradenstva, začína v týchto dňoch svoju aktívnu činnosť. Ambíciou asociácie je priniesť kvalitatívnu zmenu do prípravy a implementácie rozvojovej pomoci na projektovej a programovej úrovni a tým prispieť k zvýšenej úspešnosti čerpania EÚ fondov alokovaných pre Slovensko. „Zjednotením a aktivizáciou odbornej verejnosti chce SAGP vytvoriť spoločnú nezávislú platformu. Našim prvým krokom bude snaha o zefektívnenie plánovania nového programového obdobia 2014 – 2020,” upresňuje zámery SAGP Tamás Szőke, predseda asociácie.

Aké sú ciele asociácie?

Hlavnými cieľmi asociácie, ktoré upravujú Stanovy SAGP, je zabezpečovať odborné stanoviská k formovaniu a implementácii rozvojovej politiky SR ako aj k problematike EÚ fondov, organizovať odborné podujatia a vzdelávanie pre odbornú i laickú verejnosť a v neposlednej rade zastupovať a chrániť záujmy svojich členov. Dlhodobou víziou SAGP je tak profesionalizácia a štandardizácia služieb súvisiacich s prípravou a implementáciou rozvojových projektov financovaných z grantových zdrojov prostredníctvom sústavného budovania znalostnej bázy založenej na praktických skúsenostiach.

Zakladajúci členovia

Zakladajúcimi členmi je desať renomovaných spoločností v oblasti grantového poradenstva pôsobiacich na Slovensku: Cassis consult, s.r.o., Castor & Pollux, a.s., Centire s.r.o., ESIRA, s.r.o., Euro Dotácie, a. s., EUROFORMES, a. s., EuroPro s.r.o., GESTUS, a. s., Octigon, a.s., Star EU a.s.

Kontakt na SAGP

Slovenská asociácia grantových poradcov (SAGP), Zochova 6-8, 811 03 Bratislava, info@sagp.sk, www.sagp.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Drucker na ITAPA: Už len učiť sa nestačí. Zmeny v základných a materských školách by mali viesť ku kritickému mysleniu a výučbe práce s dátami Odborníčka Grant Thornton upozorňuje: Ak firmy nakupujú ubytovanie a/alebo dopravu, treba postupovať podľa úpravy DPH pre cestovné kancelárie. Inak riskujú pokutu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.