Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. októbra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Výstava „Príbeh svetla a tieňa“ fotografiek z Taiwanu

BRATISLAVA 15. októbra – Na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave dňa 14.10.2015 zorganizovala Taipejská reprezentačná kancelária v Bratislave v spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislave recepciu pri príležitosti otvorenia výstavy fotografií s názvom „Príbeh svetla a tieňa”, ktorá obsahuje diela fotografiek z Taiwanu. Medzi hosťami boli aj člen Národnej rady SR Jozef Viskupič, rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo, prorektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Boris Mattoš, riaditeľka Odboru bilaterálnej spolupráce Ministerstva kultúry SR Elena Gyurscová a prodekanka Fakulty medzinárodných vzťahov Katarína Cséfalvayová.

„Táto výstava je dôkazom, že ženy fotografky môžu byť takisto výnimočné ako ich mužskí kolegovia a prezentuje tiež výsledky obrovského úsilia a úspechov, ktoré Taiwan dosiahol v oblasti rodovej rovnosti v uplynulých desaťročiach”, uviedol vo svojom príhovore vedúci Taipejskej reprezentačnej kancelárie J. E. Andrew Chang. „Vďaka ich citlivému pozorovaniu a predstavivosti predstavili tieto štyri fotografky veľmi živo rôzne aspekty života a kultúry na Taiwane”, dodal Andrew Chang a citoval staré príslovie: „Jeden obrázok je viac než tisíc slov”, a tým vyzval účastníkov, aby si vychutnali výstavu.

Táto bezplatná výstava zobrazuje diela štyroch Taiwanských fotografiek pod názvami „Časová tabuľka matky”, „História žien”, „Svetlo a tieň”, „Dediči leoparda obláčikového” a „Loď večného pokladu”. Výstava v spoločenskej miestnosti budovy V2 Ekonomickej univerzity v Bratislave potrvá od 14.10. do 30.11.2015.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel Štyria úspešní vrahovia na čudnom večierku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.