Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Výhercovia súťaže EkoVýhra sú už známi

BRATISLAVA 18. októbra – EkoFond, n.f. spolu so svojím zriaďovateľom spoločnosťou Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) vyhlásil minulý rok v septembri novú súťaž pre zákazníkov z radov domácností – EkoVýhra. EkoFond rozdelil v súťaži sumu takmer 300 000 eur, pričom výhercovia mohli získať výhru až vo výške20 % z ceny nového kondenzačného kotla na zemný plyn, maximálne 300 eur. Žrebovanie výhercov sa uskutočnilo dňa 16. 10. 2012.

EkoFond, n.f. nadviazal spoločne s SPP v priebehu posledného roka súťažou EkoVýhra na predošlé mimoriadne úspešné akcie Šrotovné na kotly (nenávratné finančné príspevky v celkovej výške 225 500 eur) a EkoBonus (nenávratné finančné príspevky v celkovej výške 568 000 eur). V súťaži EkoVýhra si rozdelia výhercovia celkovú sumu až 276 790 eur. Výhru na kotol vyplatí EkoFond tým žiadateľom, ktorí splnili všetky podmienky Štatútu súťaže.

Súťaž EkoFondu trvala celý rok od 1. 9. 2011 do 30. 9. 2012 vrátane a prihlásiť sa do nej mohli všetky domácnosti (zákazníci SPP) s ročnou spotrebou plynu viac ako 1 500 m3, ktoré si nový kotol zakúpili a nainštalovali kedykoľvek počas trvania celej súťaže. Záujemcovia mohli získať príspevok na nový kondenzačný kotol s výkonom do 30 kW vrátane, ktorý využíva ako zdroj energie zemný plyn a je certifikovaný pre trh SR, a to až vo výške 20 % z obstarávacej ceny nového kotla s DPH, maximálne však do výšky 300 eur.

Zákazníci SPP z radov domácností mohli pri nákupe kotlov dokonca navyše využiť aj akciové ponuky Aliančných partnerov SPP, vďaka ktorým mohli získať v období od 1. 9. 2011 do 11. 11.2011 moderné kondenzačné kotly 10 značiek so zľavou od 10 do 35 %.

„Cieľom súťaže bolo podnietiť zákazníkov k rozmýšľaniu nad tým, ako ušetriť energiu a zároveň ich motivovať aj k samotnej realizácii týchto energetických rozhodnutí. Okrem úspor nákladov za ušetrenú energiu, zákazník vďaka využívaniu nového kondenzačného kotla šetrí aj životné prostredie – znížením emisií,“ vysvetľuje podstatu súťaže EkoVýhra, správkyňa EkoFondu, Eva Guliková.

Výhody, ktoré prináša inštalácia nového kondenzačného kotla zákazníkovi:
• zvýšenie energetickej efektivity prevádzky domácnosti,
• zníženie spotreby energie potrebnej na vykurovanie,
• zvýšenie úspory finančných prostriedkov vynakladaných na energie,
• zníženie zaťaženia životného prostredia (menšou spotrebou energií a zníženými emisiami),
• zvýšenie bezpečnosti prevádzky plynového spotrebiča,
• zvýšenie komfortu obsluhy spotrebiča.

Zoznam výhercov je uvedený na stránke www.ekofond.sk a podrobné informácie o súťaži EkoVýhra nájdete v Štatúte súťaže.

Kondenzačné kotly sú oveľa účinnejšie ako klasické. Pracujú na princípe, ktorý dokáže využiť aj teplo vo vodnej pare spalín. Pri ich používaní sa uvoľňuje tzv. kondenzačné teplo, ktoré sa opäť zavedie do vykurovacieho systému. Vďaka tomu môže stúpnuť normovaný stupeň využitia kotla o 11 % a v určitých prípadoch dosiahnuť hodnotu až 108 %. To prináša výraznú úsporu zemného plynu a tým aj nákladov domácnosti na vykurovanie.

Ďalšie rady a tipy ako usporiť na energiách nájdete na špecializovanej webovej stránke
http://www.spp.sk/poradime-vam/

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Cenu SYGA 2024 vyhrali stredoškolskí študenti s projektom simulácie technologického procesu finalizácie pneumatík Lidl spúšťa projekt UEFA EURO 2024™: Lidl Kids Team

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.