Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. októbra 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

VÚB prešla záťažovými testami ECB s vynikajúcimi výsledkami

BRATISLAVA 27. októbra – Výsledky komplexného hodnotenia bánk realizovaného Európskou centrálnou bankou preukázali silnú a pevnú kapitálovú pozíciu VÚB banky a vynikajúci kvalitu jej aktív.

Komplexné hodnotenie významných bánk Európskou centrálnou bankou pozostávajúce z hodnotenia kvality aktív (AQR) a záťažových testov preukázalo výnimočne silnú a pevnú kapitálovú pozíciu VÚB banky a vynikajúcu kvalitu jej aktív. Podľa výsledkov záťažových testov spĺňa VÚB všetky požiadavky, vrátane tých v nepriaznivom scenári, a to s veľkou rezervou nad stanovenými limitmi. Je to zároveň potvrdenie, že VÚB patrí k najstabilnejším bankám v Európe.

Ku koncu roka 2013 mala VÚB ukazovateľ kapitálovej primeranosti CET1 na úrovni 16,01 %, čo predstavovalo výbornú východiskovú pozíciu. Základný scenár záťažového testu predpokladá, že ukazovateľ CET1 by ku koncu roka 2016 dosiahol 15,92 %, pri nepriaznivom scenári by to bolo 13,82 %. Oba výsledky sú výrazne nad stanovenou minimálnou úrovňou 8 % pre základný a 5,5 % pre nepriaznivý scenár.

„Výsledky komplexného hodnotenia potvrdili, že VÚB je veľmi silná a bezpečná banka. Sme hrdí na všetkých našich zamestnancov, ktorí svojou zodpovednou prácou významne prispievajú nielen k výborným výsledkom VÚB, ale aj k celkovej stabilite bankového sektora na Slovensku,“ uviedol Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB banky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ako vyzerá skutočne ekologická konferencia? VÚB Atlas Fórum to skutočne dokázalo Materská skupina VÚB Intesa Sanpaolo poskytla Slovensku 200-tisíc eur na potravinovú a psychologickú pomoc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.