Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. mája 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

VÚB ponúka nové účty pre deti od 8 rokov

BRATISLAVA 2. mája – K Start kontu pre vekovú kategóriu od 15-24 rokov pribudlo konto Start Junior pre deti od 8 rokov a konto Start Generation pre mladých na začiatku pracovného života.

Spravovať vlastné peniaze môžu odteraz vo VÚB banke už aj deti vo veku od 8 do 14 rokov. Podmienkou k založeniu konta Start Junior je Flexiúčet rodiča. „Výhodou detského účtu je nielen osvojovanie si finančného povedomia u detí, ale aj bezpečnejšie vreckové v elektronickej podobe,“ hovorí Martina Zrníková, vedúca oddelenia vkladov VÚB banky. Účet je vedený bez poplatku a so zvýhodneným 1%-ným úročením až do zostatku 10 000 EUR. Deti získajú zadarmo jednu platobnú kartu VISA Inspire s dvoma bezplatnými výbermi z bankomatov VÚB banky a jedným bezplatným vkladom na pobočke. Internet banking môžu využívať len pasívne, aktívny prístup majú ich rodičia.

Ďalšou novinkou je konto Start Generation pre mladých vo veku od 25 do 26 rokov. „Tento účet je určený najmä absolventom vysokých škôl, ktorí začínajú svoju pracovnú kariéru. Predstavuje akýsi prechodný stupeň medzi bezplatným študentským účtom a štandardným účtom,“ dodáva Zrníková. Podobne ako pri Start konte si klienti môžu vybrať jednu platobnú kartu, VISA Inspire, VISA Classic alebo VISA EURO < 26. V cene balíka je šesť výberov z bankomatu VÚB a šesť platieb kartou ako aj dva vklady hotovosti. Súčasťou účtu je sporiaci účet so službou flexisporenie, s ktorou si klient automaticky sporí pri každej platbe kartou. Aktívni klienti môžu k účtu získať tzv. osobnú úverovú linku, v rámci ktorej banka ponúka produkty spotrebného financovania (spotrebný úver, kreditná karta, povolené prečerpanie) so zvýhodnenými podmienkami.

Po dosiahnutí maximálnej vekovej hranice sa jednotlivé balíky transformujú automaticky z nižších na vyššie. Pri dovŕšení 27 rokov sa konto Start Generation automaticky transformuje na Flexiúčet s rovnakým zložením, ktorý si klient môže následne upraviť podľa vlastnej potreby. Číslo účtu sa pri transformácii nemení.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. VÚB je aktuálnym držiteľom ocenení Najbezpečnejšia banka v strednej a východnej Európe od magazínu Global Finance a Banka roka od časopisu Trend. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 206 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

VÚB banka prefinancovala nákladné vozidlá za 5 miliónov eur Vicepremiér Peter Kmec na ITAPA: Na pomoc Ukrajine sú vyčlenené veľké financie. Chceme ich získať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.