Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. apríla 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

VÚB patrí medzi najbezpečnejšie banky v Európe

BRATISLAVA 4. apríla – VÚB sa opätovne, ako jediná slovenská banka, dostala medzi najbezpečnejšie banky strednej a východnej Európy. Ich rebríček zverejnil vo svojom aktuálnom vydaní prestížny časopis Global Finance.

Finančný magazín Global Finance pripravuje každý rok prehľad najbezpečnejších bánk jednotlivých regiónov sveta na základe hodnotenia dlhodobých ratingov od agentúr Moody’s, Standard & Poor’s a Fitch a výšky celkových aktív jednotlivých bánk. VÚB sa ako jediná banka zo Slovenska pravidelne umiestňuje v rebríčku najbezpečnejších bánk strednej a východnej Európy, v ktorom jej aktuálne patrí šiesta priečka.

„Zodpovednosť voči ľuďom, ktorí nám zverili svoje úspory, je absolútnou prioritou nášho podnikania. Preto si dlhodobo udržiavame konzervatívny prístup k riziku tak na strane úverovania, ako aj investovania,“ uviedol Ignacio Jaquotot, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VÚB banky.

„V súčasnej klíme šéfovia firiem a finanční riaditelia neustále vyhodnocujú finančné inštitúcie, s ktorými spolupracujú, aby sa uistili, že sú tie najbezpečnejšie a najzdravšie,“ povedal Joseph D. Giarraputo, vydavateľ Global Finance. „Global Finance im poskytuje nezávislú analýzu bánk všetkých regiónov sveta, ktorú môžu použiť ako nástroj pre takéto hodnotenie.“

Najbezpečnejšie banky strednej a východnej Európy: Apríl 2013

1. Česká spořitelna (Česká republika)
2. Komerční banka (Česká republika)
3. PKO Bank Polski (Poľsko)
4. Bank Pekao (Poľsko)
5. ING Bank Śląski (Poľsko)
6. Všeobecná úverová banka (Slovenská republika)
7. BRE Bank (Poľsko)
8. VTB Group (Ruská federácia)
9. Vnesheconombank (Ruská federácia)
10. Bank Handlowy w Warszawie (Poľsko)

Global Finance je prestížny ekonomický magazín založený v roku 1987 so sídlom v New Yorku. Medzi jeho stálych čitateľov patria predsedovia dozorných rád významných spoločností, generálni a finanční riaditelia, manažéri zodpovední za investície a strategické obchodné rozhodnutia vo veľkých celosvetových spoločnostiach a finančných inštitúciách. Pravidelne spracováva rebríčky najúspešnejších svetových spoločností v spolupráci s expertmi, manažérmi, finančnými a priemyslovými analytikmi.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Ako jediná slovenská banka patrí podľa magazínu Global Finance medzi desať najbezpečnejších bánk strednej a východnej Európy. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 206 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Vicepremiér Peter Kmec na ITAPA: Na pomoc Ukrajine sú vyčlenené veľké financie. Chceme ich získať EIB podpísala s VÚB zmluvu na 50 miliónov EUR na zlepšenie prístupu k financovaniu na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.