Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. marca 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

VšZP vráti poistencom na doplatkoch za lieky vyše 300 000 eur

BRATISLAVA 12. marca – Od dnešného dňa začala Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. priebežne posielať poistencom doplatky za lieky za štvrtý štvrťrok 2014. Celkovo za uvedené obdobie vráti VšZP doplatky za lieky 16 670 poistencom, ktorí spĺňajú zákonom stanovené kritériá v sume
300 926,99 eur.

Z toho s limitom spoluúčasti:
·
45 EUR (napr. poberatelia starobného dôchodku, výsluhového dôchodku…) ide o 9 499 poistencov a doplatky vo výške 165 886,19 eur

· 30 eur (napr. poberatelia invalidného dôchodku, držitelia preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím….) ide o 7 171 poistencov a doplatky vo výške 135 040,80 eur.

Najvyššia suma, ktorú VšZP uhradí poistencovi s limitom spoluúčasti 30 eur je 347,27 eur a s limitom spoluúčasti 45 eur je 251,90 eur.

V tomto počte a sume nie sú zahrnutí poistenci, u ktorých je výška úhrad za doplatky za lieky, o ktorú je limit spoluúčasti prekročený, menšia ako 3 eur. V zmysle platnej legislatívy totiž zdravotná poisťovňa túto sumu pripočíta k úhrnnej výške úhrad poistenca za ďalší kalendárny štvrťrok.

Peniaze poistenci dostanú automaticky na účet alebo poukážkou, nie je potrebné o ne žiadať. Zdravotná poisťovňa má do 90 kalendárnych dní od skončenia daného štvrťroka na to, aby automaticky zaslala príslušnú sumu poistencovi priamo na bankový účet alebo poštovou poukážkou na adresu, ktorú má poistenec nahlásenú v informačnom systéme.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ste v správnych číslach? Na Svetový deň srdca sa policajti zamerajú na rýchlosť, tlak a cholesterol Testovali sme mobilné aplikácie zdravotných poisťovní. Je lepšia VŠZP, Union či Dôvera?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.