Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. septembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

VšZP rozširuje stránkové hodiny

BRATISLAVA 26. septembra – V súvislosti s blížiacim sa termínom 30.9.2012, dokedy je možné zmeniť zdravotnú poisťovňu, VšZP vychádza v ústrety poistencom, ktorí chcú túto možnosť využiť. Skúsenosti z minulých rokov totiž potvrdzujú, že veľká časť poistencov si možnosť podať prihlášku necháva na posledné dni pred uplynutím zákonom stanoveného termínu. Preto VšZP v týchto dňoch rozširuje stránkové hodiny vo svojich klientskych pracoviskách. V piatok 28.9.2012 budú pobočky VšZP otvorené do 18.00 hodiny, expozitúra v bratislavskej časti Lamač bude otvorená aj v sobotu a v nedeľu (29.9. a 30.9.2012) až do 21.00 hod. Podrobné informácie o predĺžených stránkových hodinách pobočiek a expozitúr si poistenci môžu pozrieť na www.vszp.sk.

Zdravotnú poisťovňu je možné zmeniť raz do roka. Ak poistenec do 30. 9. 2012 pošle prihlášku do vybranej zdravotnej poisťovne, stane sa jej poistencom od 1. januára 2013. Z pôvodnej zdravotnej poisťovne sa nemusí odhlasovať, urobí to zaňho jeho nová zdravotná poisťovňa.

Povinnosťou poistenca pri zmene zdravotnej poisťovne k 1.1.2013 je v zmysle zákona 580/2004 o zdravotnom poistení:

a) vrátiť preukaz poistenca verejného zdravotného poistenia predchádzajúcej zdravotnej poisťovni do 8.1.2013 (osobne alebo poštou)

b) vrátiť európsky preukaz zdravotného poistenia predchádzajúcej zdravotnej poisťovni do 8.1.2013 (osobne alebo poštou)

c) poistenec, ktorý je zamestnancom, je povinný oznámiť zamestnávateľovi zmenu príslušnej zdravotnej poisťovne; ak je zamestnancom u viacerých zamestnávateľov, je povinný zmenu oznámiť každému zamestnávateľovi

d) poistenec, ktorý je SZČO, je povinný písomne vykázať príslušnej zdravotnej poisťovni výšku preddavku na poistné do 8.1.2013

Poistenec by o zmene zdravotnej poisťovne mal informovať aj svojho praktického lekára (pre dospelých, deti), gynekológa, iných špecialistov alebo zdravotnícke zariadenia.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Spoločnosť MEDDI hub získala prestížne ocenenie za inováciu Správne liečení diabetici si počas Vianoc môžu dovoliť vyprážaného kapra

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.