Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. marca 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

VšZP považuje iniciatívu AOPP za predčasnú

VšZP považuje iniciatívu AOPP za predčasnú

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. má záujem podporovať všetky zmysluplné kroky smerujúce k zlepšeniu financovania zdravotníctva, ak však majú mať želateľný efekt, dôležitý je obsah, forma i správne načasovanie. V tomto kontexte vníma iniciatívu Asociácie na ochranu práva pacientov v podobe Memoranda za predčasnú. V súčasnosti majú zdravotné poisťovne komplexné údaje týkajúce sa nákladov za poskytnutú zdravotnú starostlivosť len za mesiac január, to znamená, že nateraz nie sú k dispozícii presvedčivé informácie, ktoré by potvrdili nevyhnutnosť dofinancovania systému formou zvýšenia platieb za poistencov štátu v navrhovanej podobe. Rovnako ešte nie sú k dispozícii ani relevantné podklady o výkonnosti slovenskej ekonomiky a ďalšie faktory, na ktoré je potrebné prihliadať. VšZP sa domnieva, že aj táto problematika bude súčasťou riešení, s ktorými príde nová legitímne vymenovaná vláda.

22.3. 2016,

Informovala: Petra Balážová, hovorkyňa

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

Odporúčané články

Na operácie sivého zákalu už pacienti VŠZP čakať nemusia Operácie bez čakania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies