Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júna 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

VšZP daruje pacientom ďalšie eurokľúče

BRATISLAVA 28. júna – Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., ktorá ako prvá štátna inštitúcia na Slovensku podporila medzinárodný projekt Eurokľúč, opäť podáva pacientom pomocnú ruku. Tentoraz v rámci spolupráce s Úniou pomoci a podpory zdravia, ktorá je pokračovateľom tohto projektu na Slovensku a získala aj záštitu Predsedníctva SR v Rade EÚ 2016 nad projektom „Eurokľúč – Odomykáme Európu pacientom“.

VšZP zabezpečí pre sociálne odkázaných pacientov 76 eurokľúčov. Táto kompenzačná pomôcka im uľahčí a zjednoduší prístup k bezbariérovým toaletám, výťahom a dvíhacím plošinám. Eurokľúč je univerzálny a pacienti ho môžu využívať nielen na Slovensku, ale i v rámci krajín EÚ. Odovzdanie eurokľúčov konkrétnym pacientom zabezpečí občianske združenie Bez bariéry – Národná platforma proti bariéram. Toto občianske združenie vzniklo ako nadstavba aktivít spojených s pacientskou problematikou a kvalitou života chronicky a telesne postihnutých obyvateľov SR.
„Pacienti, ktorí potrebujú eurokľúč majú vážne zdravotné obmedzenia, preto sme využili príležitosť pomôcť im pri zvýšení ich mobility aj takýmto spôsobom“ – hovorí generálny riaditeľ VšZP Mg. Miroslav Kočan.

Prvých 74 eurokľúčov pre chronicky chorých a telesne postihnutých pacientov odovzdala VšZP už v minulom roku. Zároveň inštalovala vo svojich klientskych pracoviskách špeciálne zámky pre použitie tohto univerzálneho kľúča a v súčasnosti ho pacienti môžu využívať v 25 klientskych pracoviskách VšZP v rámci celého Slovenska.

„Pre pacientov je to veľká pomoc a náš teší, že jej je takto pozitívne naklonená práve VšZP, ktorá projekt Eurokľúč podporuje od začiatku jeho realizácie na Slovensku. Prispieva tak k odstraňovaniu bariér, s ktorými sa vážne chorí pacienti stretávajú a zvýšeniu kvality ich života“ – dodáva predseda Únie pomoci a podpory zdravia Petr Kučera.

28.6. 2016

Informovala: Petra Balážová, hovorkyňa

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Spoločnosť MEDDI hub získala prestížne ocenenie za inováciu Správne liečení diabetici si počas Vianoc môžu dovoliť vyprážaného kapra

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.