Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. septembra 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

VšZP darovala použité vozíky a chodúľky

„Dajme použitým zdravotníckym pomôckam ďalšiu šancu slúžiť svojmu účelu“ – iniciatíva Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a.s. tentoraz pomohla 8 zdravotníckym zariadeniam a zariadeniam sociálnych služieb v Bratislavskom kraji.

Takmer 100 invalidných vozíkov a chodúľok im odovzdal tento týždeň riaditeľ Krajskej pobočky VšZP v Bratislave MUDr. Pavol Martanovič.
Ide o plne funkčné zdravotnícke pomôcky repasované autorizovaným servisom, ktoré sú určené na dlhodobé používanie a ešte neuplynula minimálna doba ich užívania definovaná výrobcom. „V zariadeniach, kde sú starší či imobilní občania sú tieto zdravotnícke pomôcky nenahraditeľnou súčasťou ich vybavenia a pomáhajú skvalitniť starostlivosť o klientov, čo potvrdzujú aj naše opakované skúsenosti s touto aktivitou z minulosti“ – hovorí MUDr. Pavol Martanovič.

Časť zdravotníckych pomôcok VšZP venovala UNsP Milosrdní bratia, spol. s.r.o.
„76% pacientov našej nemocnice tvoria poistenci VšZP. Preto oceňujeme jej snahu bezodplatne vrátiť funkčné zdravotnícke pomôcky do systému tak, aby slúžili ďalším pacientom“ – hovorí generálny riaditeľ JUDr. Michal Tinák.

„Samospráva víta každú príležitosť pomôcť svojim občanom, najmä ak ide o ľudí v dôchodkovom veku alebo ľudí s obmedzenou pohyblivosťou. Darované zdravotnícke pomôcky pomôžu najmä obyvateľom tunajšieho Domova sociálnych služieb, za čo Všeobecnej zdravotnej poisťovni veľmi pekne ďakujeme“ – hovorí starosta bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves Milan Jambor.

„Staráme sa o 27 obyvateľov, ktorých vekový priemer je 92 rokov. Invalidné vozíky nie sú lacná záležitosť, isto si viete predstaviť, akí sme vďační za takúto pomoc“ – hovorí Renáta Kubáň, riaditeľka ďalšieho zariadenia – Betánia Bratislava, n.o.

Po Bratislavskom kraji plánuje VšZP darovať ešte v tomto roku použité zdravotnícke pomôcky aj v ďalších krajoch Slovenska.

29.9. 2016

Informovala: Petra Balážová, hovorkyňa

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

Diagnóza IPF je stále neznámym ochorením Na operácie sivého zákalu už pacienti VŠZP čakať nemusia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.