Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júna 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

VšZP a AOPP SR sa dohodli na spolupráci

BRATISLAVA 17. júna – Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. a Asociácia na ochranu práv pacientov SR, ktorá zastupuje niekoľko desiatok pacientskych organizácií, sa na včerajšom rokovaní v Bratislave dohodli na systematickej spolupráci a vzájomnej výmene informácií. Obe strany deklarovali záujem spojiť svoje sily, potenciál a skúsenosti v záujme pacientov, ochrany ich práv a lepšej informovanosti.

„Záleží nám na tom, aby aj ten najzraniteľnejší článok v systéme – pacient – bol rovnocenným partnerom ostatným hráčom. Preto je dobré, ak budú v trojuholníku lekár, pacient, zdravotná poisťovňa komunikovať všetci navzájom. Je to príležitosť posunúť vzťahy v systéme zdravotnej starostlivosti na kvalitatívne vyššiu úroveň“ – povedal na stretnutí generálny riaditeľ VšZP Ing. Marcel Forai, MPH.

Obe strany sa dohodli, že prioritnými oblasťami spolupráce bude lieková politika, oblasť zdravotnej starostlivosti a kompenzačné pomôcky. Podľa zástupcov AOPP práve do týchto oblastí smeruje najviac otázok a podnetov zo strany pacientov. „Sme presvedčení, že informovaný pacient dokáže šetriť aj zdroje zdravotných poisťovní. Preto verím, že nové možnosti, ktoré sa nám spoluprácou s VšZP otvárajú budú obojstranne prospešné“ – povedal prezident AOPP Petr

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Máš svoj cukor pod kontrolou? Nechaj si ho odmerať bez výmenného lístka, bez čakania a zadarmo Muži by nemali zabúdať na svoje reprodukčné zdravie, pripomína to aj kampaň Movember

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.