Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. januára 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Vrcholoví manažéri vidia rok 2014 optimisticky

BRATISLAVA 24. januára – Z 1041 najvyšších manažérov dvadsiatich krajín sveta sa v prieskume EIU a Accenture optimisticky pozerá na vyhliadky svojich firiem 76 % z nich. Je to výrazne vyššie percento ako 55 % pozitívnych manažérov z prieskumu v roku 2009. Najoptimistickejší boli respondenti v Číne, Brazílii, Kanade a Švajčiarsku. Zároveň, 76% opýtaných predpovedá v roku 2014 rast tržieb a 71% predpovedá vyššie zisky. Najsilnejší rast tržieb sa očakáva v odvetví výroby, energetiky a farmácie.

Expanzia na nové trhy, do nových produktov a služieb
Opýtané firmy majú tento rok vysokú ambíciu expandovať na nové trhy a do nových produktových odvetví. 58 % respondentov potvrdilo, že ich firma má v úmysle uprednostňovať investície mimo domáci trh – predovšetkým nemecké, britské, španielske a juhokórejské spoločnosti. V najbližších troch rokoch sa firmy chcú zameriavať na vývoj a predaj nových produktov. Predávať ich chceli radšej novým ako existujúcim zákazníkom.
Nenaplnený digitálny potenciál

Drvivá väčšina biznis lídrov považuje digitálne technológie za faktor, ktorý najviac ovplyvní ich segment v najbližších dvanástich mesiacoch. 58 % firiem zároveň využíva digitálne technológie s cieľom zlepšiť efektivitu procesov a znížiť náklady. „Ďalšie vlny rastu a prerazenia na nové trhy budú čoraz viac závislé na používaní digitálu, ktorý dokáže zákazníkom dodať úplne nové služby a skúsenosti s nimi. Dôkazom je aj presúvanie firemných investícií týmto smerom,“ povedal Bruno Berthon, generálny riaditeľ Accenture Strategy.

Ľudský kapitál
Až 65 % opýtaných manažérov očakáva rast pracovných síl v ich firmách. Táto väzba na ľudský kapitál je podporovaná aj zistením, že investície do vzdelania a školení zamestnancov vedú rebríček faktorov, ktoré podľa respondentov pomôžu zlepšiť konkurencieschopnosť danej

Regionálny výhľad
Napriek rečiam o spomalení ekonomík na rozvíjajúcich sa trhoch, 57 % respondentov naopak na týchto trhoch očakáva silný a stabilný rast. Súčasne plánuje asi 60 % firiem presunúť svoje investície z krajín BRIC (Brazília, Rusko, India a Čína), na iné, rýchlejšie rastúce trhy.

„Napriek celkovému optimizmu si musíme uvedomiť, že existujú určité oblasti, ktoré čelia ťažkostiam. Tak ako Detroit krachuje, New Yorku sa darí. Tak ako Grécko trpí, Nemecko a Veľká Británia zaznamenávajú silný rast. Táto správa vysiela tým pádom dva jasné signály: buďte precízni pri výbere trhov, na ktoré sa zameriate a doslova agresívne siahnite po digitálnych obchodných modeloch, aby ste eliminovali vplyv zmiešaného makroekonomického prostredia na vašu firmu,“ uzavrel Berthon.

Celý prieskum v anglickom jazyku nájdete na:
http://www.accenture.com/us-en/Pages/insight-global-agenda-ceo-briefing-2014-competing-digital-world.aspx

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Umelá inteligencia a ESG ako top investičné priority lídrov svetových spoločností Riaditelia svetových firiem sú napriek očakávanej recesii optimistickí ohľadom ďalšieho vývoja ekonomiky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.