Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. novembra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Voda pre stromy dosiahla métu štvrť milióna stromčekov

BRATISLAVA 4. novembra – Kampaň spoločnosti Lidl a Lesov Slovenskej republiky „Voda pre stromy“ sa aj naďalej teší veľkej podpore zákazníkov obchodného reťazca. Od júla 2012 sa podarilo vyčleniť prostriedky na výsadbu 250 000 stromčekov v Tatrách.

V novembri 2004 sa Tatrami prehnala ničivá víchrica, ktorá zasiahla tisícky hektárov lesa. Následná kalamita podkôrneho hmyzu ešte znásobila už aj tak rozsiahle škody. Slovenským horám je nutné pomáhať aj po desiatich rokoch od tejto prírodnej katastrofy. Spoločnosť Lidl sa preto rozhodla konať a prostredníctvom kampane „Voda pre stromy“ prispieva k zalesňovaniu tatranských lesov.

Z každej predanej 1,5 l fľaše minerálnej vody Saguaro venuje Lidl 1 cent na výsadbu mladých stromčekov v Nízkych Tatrách. Vďaka podpore zákazníkov dokázal obchodný reťazec do konca októbra vyčleniť finančné prostriedky na výsadbu 250 000 stromčekov. V prepočte na zalesnenú plochu ide o približne 120 hektárov, čo predstavuje rozlohu takmer 170 futbalových ihrísk.

„Naši zákazníci vnímajú potrebu pomáhať tatranským lesom rovnako intenzívne ako my. Bilanciu nášho spoločného úsilia môžeme sledovať na virtuálnom počítadle, ktoré sa nachádza na internetovej stránke www.lidl.sk,“ povedal hovorca Lidla Tomáš Bezák a dodal „Sme radi, že v spolupráci s Lesmi Slovenskej republiky sa nám darí pomáhať tam, kde je to najviac potrebné.“

Lidl začal tatranským lesom pomáhať už v roku 2012 darom 25 000 sadeničiek. Do revitalizácie kalamitného územia sa priamo v teréne zapojili aj naši zamestnanci a vznikol Lidl les. V obnove zelených pľúc našej krajiny sme následne pokračovali projektom „Voda pre stromy“ a v jeho premiérovom ročníku sa s podporou našich zákazníkov podarilo vyčleniť prostriedky na výsadbu ďalších 75 000 stromčekov. O rok neskôr pribudlo v Tatrách vďaka „Vode pre stromy“ ďalších 100 000 stromčekov. 6. mája 2014 sa uskutočnila v poradí už tretia výsadba v Lidl lese.

Zúčastnilo sa na nej viac ako 60 zamestnancov našej spoločnosti, ktorí za jeden deň vysadili 6000 mladých stromčekov. O osemsto sadeničiek sa im tak podarilo prekonať vlastný Slovenský rekord v kategórii „Najviac vysadených stromčekov za jeden deň“.

Aktuálne informácie o projekte je možné nájsť na internetovej stránke www.lidl.sk či na oficiálnom facebookovom profile spoločnosti Lidl www.facebook.com/lidlslovensko.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ako vyzerá skutočne ekologická konferencia? VÚB Atlas Fórum to skutočne dokázalo Česi si obľúbili slovenskú Gemerku a jej prameň musí ísť na plný výkon

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.