Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. septembra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Vo východnej časti Bratislavy majú vzniknúť nové cyklotrasy

BRATISLAVA 28. septembra – Euroregión dunajskej iniciatívy (EDI) dokončil projektovú dokumentáciu pre výstavbu cyklotrás vo východnej časti Bratislavy. Spájať má Vrakuňu, Podunajské Biskupice, Rovinku, Most pri Bratislave a Ivanku pri Dunaji.

„Záujmové združenie právnických osôb Euroregión dunajskej iniciatívy reagovalo na výzvu na podanie žiadostí o poskytnutie dotácie na projekt Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR,“ uviedol riaditeľ EDI Vladimír Pálfi. Euroregiónu bola pridelená dotácia na prípravu projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie pre cyklistickú trasu. Ide o spojenie obcí v úseku Vrakuňa – Podunajské Biskupice – Rovinka. „Dnes máme tu česť a potešenie oznámiť, že projekt je úspešne zrealizovaný s výsledkami prevyšujúcimi pôvodné očakávania,“ upresnil Pálfi. Celková dĺžka úseku je vyše 12 kilometrov.

„Cyklistická doprava je pre Bratislavu veľmi dôležitá,“ uviedol starosta Vrakune Martin Kuruc. „Je to alternatíva voči veľkým dopravným zápcham, ale aj možnosť cykloturistiky vo voľnom čase.“ Vrakuňa zrealizovala v poslednej dobe niekoľko cyklistických projektov. Po oprave Vrakunskej promenády pri Malom Dunaji pribudlo nové cyklistické značenie na Malodunajskej ulici a začína sa rozširovať chodník pre cyklistov vo Vrakunskom lesoparku.

Projektovaná cyklotrasa, ktorú vypracoval Euroregión dunajskej iniciatívy, má doplniť tzv. východný cyklistický okruh. Spájať by mala Vrakuňu, Podunajské Biskupice, Rovinku, Most pri Bratislave a Ivanku pri Dunaji s existujúcou cyklotrasou Jurava, teda s pokračovaním do Vajnor, Svätého Jura a Rače.

Možnosti financovania výstavby cyklotrasy sú viaceré: cezhraničná spolupráca, integrovaný regionálny operačný program, rozpočet mesta či samosprávneho kraja. „Bratislavu v blízkej budúcnosti čakajú výzvy na získanie prostriedkov z eurofondov. To najdôležitejšie je mať pripravené projektové dokumentácie,“ vysvetlil riaditeľ euroregiónu Pálfi. EDI v minulosti už zrealizoval viacero cyklistických projektov – cykloklietku na hlavnej stanici, informačné cyklistické tabule, cykloodpočívadlá či projektovú dokumentáciu na cyklotrasu Pekná cesta – Alstrova v Rači. Na tú v súčasnosti prebieha územné konanie. Stavať by sa mala z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Zmluvní partneri projektu sú Hrvatsko Kulturno Družstvo u Gradišću, EDU, o.z., Newport Foundation for Development, o.z., Hrvatski kulturni savez u Slovačkoj, Bratislavský samosprávny kraj, Mestská časť Bratislava – Vrakuňa, Mestská časť Bratislava – Podunajské Biskupice, Hlavné mesto SR Bratislavy, s písomnou podporou obce Rovinka.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Enterprise Investors predáva spoločnosť Wento Slovenská spoločnosť Octago chce rozhýbať každého, aj za hranicami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.