Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. októbra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Vo Viedni otvorili najväčší študentský areál v Európe

BRATISLAVA 23. októbra – Koncom septembra Ekonomická univerzita vo Viedni oficiálne otvorila brány nového kampusu pre viac ako 23 tisíc študentov. Veľkolepý megaprojekt v hodnote 12 miliárd eur sa projektoval 6 rokov a staval 4 roky. Celkovú výstavbu a realizáciu radila a koordinovala spoločnosť Drees & Sommer v spolupráci so skupinou DELTA, ktorej pobočka sa nachádza v Českej a Slovenskej republike.

Spoločnosť DELTA, ktorá sa podieľala na spolupráci zastrešovala okrem projektového manažmentu aj profesionálne výberové konanie.

Erik Štefanovič, konateľ slovenskej spoločnosti DELTA, ktorá sa na projekte v rámci programu „job rotation“ podieľala uviedol: „Uskutočnili sme celkom 110 zadávacích rokovaní a dôkladne zanalyzovali 500 ponúk.Tento nádherný stavebný projekt zhltol 20 tisíc ton ocele, 150 tisíc m3 betónu a skladá sa z 6 budov na ploche 90 000m2. Celý študentský kampus disponuje 90 seminárnymi miestnosťami, 53 posluchárňami a 5 aulami. Za zmienku stojí spomenúť, že na celkovú IT podporu sa spotrebovalo neuveriteľných 700 km sieťových káblov.“

Šestica samostatných budov predstavuje najmodernejší komplex v Rakúsku. Svojou rozlohou sa univerzitný kampus radí na prvé miesto v Európe.

Pod jednotlivé budovy sa podpísali najrôznejšie svetové architektonické kancelárie. „Jednu z nich navrhla veľmi úspešná, pôvodom iránska architektka Zaha Hadid z Veľkej Británie. Táto budova sa stala sídlom pre univerzitnú knižnicu, ktorá pojme státisíce papierových a elektronických titulov. Objekt má nezvyčajne skosenú presklenú čelnú stenu, pritom sa ale nijako nevymyká ďalším originálnym stavbám. Ďalšia zo šestice budovy je špecifická svojim zafarbením. Hrdzavý efekt bol docielený úmyselne za pomoci kyseliny a dotvára tak úplne inú atmosféru na, ktorú sme doteraz boli zvyknutí,“ vysvetlil Štefanovič. Raritou je aj jedna z budov, ktorej fasáda je pokrytá zaujímavými výstupkami, ktoré majú podľa slov Štefanoviča symbolizovať trojdňové strnisko študenta.

Podľa slov investora sa celý stavebný projekt niesol v duchu nadšenia, súdržnosti, minimalizácie strategických chýb a predovšetkým sústredenie sa na riešenie problému. „Práve v týchto faktoroch by sme sa mali od spôsobu rakúskej výstavby a prípravy stavebných projektov veľa učiť,“ podotkol Štefanovič na záver.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Jesenná ITAPA 2023: Digitalizované zdravotníctvo je náš cieľ. Najskôr tu ale musíme dokončiť rozbehnuté projekty Plienky Lupilu pomohli stovkám vážne chorých detí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.