Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júna 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Víkend v Martine bude patriť hasičom

BRATISLAVA 21. júna – Bohatý hudobný program, ukážky záchranárskych zložiek, súťaže a atrakcie pre deti, to je len malá ukážka Hasičských dní v Martine, ktoré začínajú už dnes!

Nadšenie verejnosti i jednotlivých hasičských zborov podnietilo premenu už tradičnej Hasičskej nedele na Hasičské dni, a tak sa tohtoroční návštevníci akcie môžu tešiť na dvojitú dávku netradičných zážitkov. Nevšedné podujatie začína už dnes o 16:00 hod, kedy sa stretávajú hasičské vozidlá na autobusovej stanici vo Vrútkach. Odtiaľ hasičské autá vyrazia na cestu, smer Martin- Priekopa, aby boli na druhý deň k dispozícii zvedavým návštevníkom.

Všestranný program so štartom v sobotu ráno o 10:00 hod., uspokojí aj tých najnáročnejších návštevníkov. Súčasťou Hasičských dní budú napríklad ukážky Slovenského červeného kríža, Horskej služby a samozrejme nebude chýbať ani prezentácia činnosti hasičov, ako napríklad záchrana osôb, hasenie alebo ukážky protichemickej jednotky.

Výstava technických zariadení jednotlivých záchranárskych zložiek či ukážka parných lokomotív a železničných modelov zase sľubuje zážitok všetkým milovníkom techniky a historických exponátov. Ich nevšedný zážitok podčiarkne slávnostné odhalenie zrekonštruovaného auta Praga RN, historického exponátu, ktorý sa používal v 50. a 60. rokoch minulého storočia v obci Paština Závada. Dnes, vďaka aktívnym členom Hasičského zboru Priekopa v Martine a finančnej podpore grantového programu SPPoločne, patrí historické vozidlo medzi najvzácnejšie kúsky hasičského múzea. V rámci podujatia múzeum otvorí svoju novú expozíciu ťažkej a špeciálnej techniky a malých strojov a príslušenstva. Atmosféru časov minulých doplní aj Klub vojenskej histórie, šerm a streľba z dela.

Dvojdňové podujatie vyvrcholí kultúrnym programom so začiatkom o 17:00 hod. Návštevníci sa môžu tešiť na zvučné mená slovenskej hudobnej scény rôznych žánrov. Vystúpia: RollS Volts, Homosapiens, Chiki liki tu-a, Rytmus. Záverečnou bodkou za podujatím bude videodiskotéka so začiatkom o 22:00 hod. Neváhajte a príďte sa zabaviť do Areálu SIM Martin – Priekopa na Sučianskej ulici. Užite si fantastické podujatie plné zaujímavých informácii, netradičnej zábavy a nevšedných zážitkov.

Projekt „Rekonštrukcia historického exponátu hasičského auta Praga RN,“ bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore programu SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už druhý rok pod záštitou spoločnosti SPP, Nadácie SPP a EkoFondu. Je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Základným kameňom účasti v programe je prihlásenie projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné online hlasovanie. Počas prvého ročníka projektu si finančnú pomoc v podobe 320 000 eur nakoniec rozdelilo 43 projektov s najväčším počtom hlasov, medzi nimi aj renovácia tohto historického exponátu. V súčasnosti prebieha druhý ročník programu, ktorý sa momentálne nachádza vo fáze online hlasovania.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Matúšova zem láka turistov na cyklotrasy a prírodné krásy Pošlite váš list i seba bezpečne na cesty! Union cestovné poistenie si môžete zakúpiť už aj na Slovenskej pošte

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.