Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. apríla 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Viedenský maratón pod mottom My sme Európa

BRATISLAVA 10. apríla – Viedenský maratón sa v susednej Viedni pobeží v nedeľu, 12. apríla. Tento rok sa zapojí rekordný počet bežcov, 42.657 z viac než 120 krajín sveta. Tzv. Vienna City Marathon je nielen najväčším rakúskym športovým podujatím, ale radí sa aj k popredným svetovým bežeckým udalostiam, akými sú Newyorský alebo Londýnsky maratón. V poradí už 32. ročník sa ponesie pod motto My sme Európa a jeho trasa povedie už klasicky popri historických pamiatkach mesta.

Konkrétnou akciou podporí tohtoročné motto maratónu projekt nazvaný Koberec pre Európu. Viac ako tisícka bežcov z celého Rakúska, vrátane rakúskeho prezidenta Heinza Fischera, poskytli svoje použité tričká, z ktorých bol vytvorený 42 metrov dlhý koberec. Tento vystavia v nedeľu pred cieľom tesne predtým, kým ho prebehne víťaz maratónu. Neskôr sa unikát vydraží a výťažok z iniciatívy maratónu sa využije na charitatívne účely. Pri štarte maratónu zaznie Európska hymna, teda záverečná časť Beethovenovej 9.

Účastníci Viedenského maratónu sa popri behu na klasickú vzdialenosť 42,195 km zapoja aj do polmaratónu alebo štafetového behu. Štart maratónu je pri Vienna International Centre, prechádza cez Dunaj do Prátru, pozdĺž Dunajského kanála k Ringstrasse, popri Štátnej opere až k zámku Schönbrunn, a potom späť k viedenskému Ringu a Prátru a nakoniec k cieľu na námestí Heldenplatz.

Viedenský maratón prinesie aj sprievodné akcie a deň pred maratónom sa uskutoční aj bežecká súťaž deti a mládež.

http://www.vienna-marathon.com/

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Karlovarské minerální vody s novou identitou: „Mattoni 1873″ Najlepšie pivo ocenili po 12. krát Slovenskou pivnou korunkou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.