Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Viedeň sa radí k najrýchlejšie sa rozrastajúcim mestám v EÚ

BRATISLAVA 30. júla – Viedeň sa radí k najrýchlejšie sa rozrastajúcim mestám v rámci Európskej únie a je už druhým najväčším mestom medzi nemecky hovoriacimi krajinami.

Podľa informácií z 1. januára tohto roka žije v rakúskej metropole celkovo 1.741.246 obyvateľov. Týmto počtom predbehla susedná Viedeň nemecké prístavné mesto Hamburg. Viac obyvateľov než vo Viedni majú iba v Berlíne s počtom obyvateľov tesne pod 3,5 milióna. V Hamburgu bolo koncom roka 2012 zaregistrovaných celkovo 1.734.272 obyvateľov. To znamená, že tam žije o takmer 7.000 ľudí menej než vo Viedni.

„Viedeň sa posledné roky rozrastá obrovským tempom,“ hovorí Clement Himpele z viedenského magistrátu. „Od roku 2000 pribudlo vo Viedni na 200.000 obyvateľov, čo zodpovedá počtu obyvateľov Linzu,“ dodáva Himpele.

Štatistiky v susednom Rakúsku predpokladajú, že Viedeň bude aj v nadchádzajúcich desaťročiach patriť k tým regiónom Rakúska, ktoré zaznamenajú vysokú mieru populačného rastu. Populácia by tak mohla vzrásť na viac ako dva milióny v roku 2033. V rámci Európskej únie sa tak Viedeň radí k najrýchlejšie sa rozrastúcim mestám, za Bruselom, Štokholmom a Madridom. „Viedeň rastie – a to je dobre. Samozrejme, že spolu s rastom mesta vystávajú obrovské nároky v oblasti infraštruktúry. Rozrastajúce sa mesto znamená však predovšetkým, že sa tu ľudia cítia dobre a chcú tu žiť“, uzatvára Himpele.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zážitok z „čistého modelu privátneho bankovníctva“ prináša rakúska privátna banka Gutmann aj na Slovensko Mysteriózna historická detektívka Hrobár a dievčina

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.