Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. mája 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Video o PEVŠ postúpilo do finále medzinárodnej súťaže

BRATISLAVA 31. mája – Dielo študentov Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy, Romana Doležala, Michala Mikušku a Juraja Adámka, predstavujúce Bratislavu a Paneurópsku vysokú školu, postúpilo do finále medzinárodnej súťaže o najlepšie prezentačné video členskej univerzity združenia Compostela Group of Universities.

Video má dĺžku 126 sekúnd a predstavuje postupne Bratislavu a jej dominanty a lákadlá, Paneurópsku vysokú školu, jej jednotlivé fakulty, ale tiež študenti. Samostatný priestor dostáva Mediálne centrum Fakulty masmédií PEVŠ, ktoré sa významne na tvorbe videa podieľalo. Video ponúka pohľady do jeho pracovní – zvukových a obrazových nahrávacích štúdií, strižne, réžie, či do špičkovo zariadenej miestnosti na počítačovú grafickú tvorbu.

Víťazný tím z FM PEVŠ je trojčlenný – Roman Doležal (réžia, strih, kamera), Michal Mikuška (zvuk, kamera, strih, réžia) a Juraj Adámek (kamera, logistika).

„Video sme pripravovali týždeň. Nakrúcanie bolo veľmi náročné vzhľadom na zimné obdobie a nepriaznivé počasie. Charakteristickým prvkom videa je impulzívna a pomerne jednoduchá hudba, ktorá mu dáva dynamiku. Video je natočené a nastrihané do podoby traileru, je postavené rýchlych dynamických záberoch a prestrihoch,“ vyjadril sa jeden z lídrov projektu Roman Doležal.

Porota súťaže prebiehajúcej od októbra 2012 do mája 2013 bude hodnotiť najmä originalitu prác. Video Paneurópskej vysokej školy vzišlo z internej súťaže študentov Paneurópskej vysokej školy, do ktorej sa zapojilo sedem tvorivých tímov.

„Compostela Video Contest je výnimočnou príležitosťou pre študentov PEVŠ prejaviť svoju kreatívnu tvorbu v medzinárodnom porovnaní. Osobitne potešiteľné je, že sa víťaz školského kola súťaže zapája do medzinárodnej súťaže hneď v prvom roku členstva školy v Compostela Group of Universities. Domnievame sa, že prezentačné video našich študentov nemusí byť bez šancí ani v medzinárodnom kole súťaže,“ povedal riaditeľ odboru medzinárodných vzťahov PEVŠ JUDr. Slavomír Rudenko.

Obrazom: Video je dostupné na oficiálnom Youtube kanáli Paneurópskej vysokej školy

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

90’s Super Fest 2024: Už túto sobotu v Nitre! Rod Stewart už o pár dní na Slovensku: Pre Bratislavu chystám poriadnu rockovú show s prekvapením!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.