Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. mája 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Viac ako polovicu jazdeniek kupujú vodiči v AAA AUTO na úver

BRATISLAVA 3. mája – Financovanie ojazdených áut inak než v hotovosti má na Slovensku už dlhodobo rastúci trend. Vodiči majú na výber špeciálne pôžičky, finančný lízing, operatívny lízing, úver či platenie na splátky. U veľkých autobazárov získajú, oproti individuálnemu dovozu, všetky služby vrátane financovania na jednom mieste. V Autocentre AAA AUTO počet áut kupovaných prostredníctvom finančných služieb stúpol z vlaňajších 45 % na tohtoročných 55 %.

Pri financovaní ojazdeného auta si vodiči vyberajú medzi viacerými možnosťami – hotovosťou, úverom, lízingom či špeciálnymi produktmi predajcov. Autobazáre motivujú k využívaniu finančných služieb lepšou cenou a niekedy aj hotovosťou. V Autocentre AAA AUTO v súčasnosti klienti pri kúpe vozidla na úver získajú na ruku hotovosť 1 000 eur. Okrem toho sa cena auta pri využití finančných služieb znižuje od niekoľko stovák až do dvoch tisíc eur. Autobazáre pri financovaní zvyčajne spolupracujú s niekoľkými poisťovňami a splátkovými spoločnosťami alebo ponúkajú vlastný produkt.

Renomovaní partneri
U najväčšieho slovenského predajcu ojazdených áut klienti najčastejšie kupujú auto na úver a môžu získať ročnú percentuálnu mieru nákladov od 6,6 %. Osvedčenými partnermi pri financovaní sú Consumer Finance Holding, Home Credit, Banco Mais, Najlepšia Autopôžička. Poistenie môžu budúci majitelia áut uzavrieť v poisťovniach Generali, Kooperatíva, Uniqa či Wustenrot. Pridaná hodnota podľa viceprezidentky AAA AUTO Karolíny Topolovej spočíva v kompletnom servise priamo v niektorej z 9 slovenských pobočiek. „Klient môže s autom odísť do hodiny. Získa úver bez poplatku za jeho poskytnutie či vedenie, s minimálnym množstvom dokladov, majiteľom auta sa stáva okamžite,“ vysvetľuje Topolová.

Vlastné financovanie
Okrem úverov poskytovaných finančnými partnermi AAA AUTO vyvinulo aj vlastný produkt na báze finančného lízingu pre tých, ktorí neprejdú schvaľovacím sitom úverových inštitúcií. Istá pôžička je určená študentom, mamičkám na materskej či rodičovskej dovolenke, začínajúcim podnikateľom. „Istou pôžičkou doteraz klienti prefinancovali stovky áut a napriek tomu, že ide o ľudí s nižšími príjmami, majú vzornú platobnú disciplínu,“ dopĺňa Topolová.

Ako sa kupuje auto na úver
1. Vyberiete si auto – na internete alebo priamo v autobazári
2. S finančným poradcom v pobočke preberiete podrobnosti – doba splácania, výška prvej splátky atď.
3. Poradca navrhne úverovú kalkuláciu
4. Ak budete súhlasiť, poradca odosiela zmluvu na schválenie do banky – trvá cca 30-60 minút)
5. Ak banka súhlasí, môžete rovno podpísať všetky zmluvy
6. Poradca odporučí vhodné povinné a havarijné poistenie – zmluvy môžete uzavrieť na mieste
7. S podpísanými zmluvami odchádzate k predajcovi, ktorý vám fyzicky predá auto

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Gorenje získava ocenenie ICONIC Awards za inovácie v dizajnu kuchynských spotrebičov Fabrika spoločnosti HELL dosiahla rozmery svetového giganta*

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.