Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Viac ako polovica slovenských firiem spolupracuje so školami

Viac ako polovica manažérov na Slovensku vníma nedostatok podpory štátu v oblasti vzdelávania, vedy a inovácií. Podľa 51% respondentov nového prieskumu KPMG – Pulse of Economy 2015 treba zvýšiť fiškálne výdavky štátu v najbližších dvoch rokoch práve do tejto sféry. Oblasť vzdelávania obsadila prvú pozíciu v tomto rebríčku aj v roku 2014, kedy ju za prioritu označilo 56% opýtaných.

Nedostatočnú podporu štátu podľa zistení prieskumu KPMG vyvažuje práve záujem podnikateľskej obce. Viac ako polovica (54%) vedúcich predstaviteľov firiem na Slovensku uviedla, že spolupracujú so školami na pravidelnej alebo projektovej báze. Iba 3% opýtaných sa vyjadrili, že nemajú o túto formu spolupráce záujem ani do budúcnosti.

Skutočnosť, že firmy na Slovensku berú prácu v prospech komunity vážne a v tejto oblasti napredujú, potvrdzujú i ďalšie výsledky prieskumu Pulse of Economy 2015. Až 41% slovenských manažérov potvrdilo, že ich firma sa angažuje v projektoch spoločenskej zodpovednosti vrátane podpory vzdelávania. Navyše štvrtina našich firiem má zamestnanca, ktorého výhradnou náplňou práce je práve agenda spoločenskej

Príkladom partnerstva medzi firemnou sférou a školami je projekt iKid určený pre žiakov slovenských základných škôl. Jeho cieľom je podnietiť v deťoch podnikateľské ambície a naučiť ich myslieť inovatívne, ale zároveň prakticky.

„Som presvedčený, že je potrebné podporovať mladých ľudí v tom, aby sa snažili konštruktívne vylepšovať existujúci stav vecí. Začať s tým na univerzite však môže byť neskoro. Preto sme založili iKid. Zasadili sme semienko inovácie a čakáme, čo s tým mladá generácia urobí. Výsledok nás každým rokom pozitívne prekvapuje,“ skonštatoval Kenneth Ryan, autor myšlienky projektu iKid a Riadiaci partner KPMG na Slovensku.

Víťazi tohtoročného iKid – projekt FLASKY detí z Cirkevnej základnej školy Narnia v Bratislave sa predstavia divákom aj na finále blížiaceho sa StartupAwards.sk 2015. Svoj prototyp variča vody a termosky v jednom ukážu obecenstvu na rovnakom pódiu ako najlepšie startup projekty tohto roka.

„Na príklade víťazov StartupAwards.sk z minulých ročníkov alebo aj detí z iKid môžeme vidieť, že mladá generácia chce budovať nové veci a má túžbu dokázať aj s pomocou inovácií niečo veľké, možno i v globálnom meradle,“ dodal K.Ryan
Jeho slová potvrdzujú i výsledky posledného KPMG Startup Survey. Iba 43% respondentov z radov startupov tu menovalo finančné príjmy za svoju hlavnú motiváciu k podnikaniu. Veľká väčšina (89%) chce prioritne „budovať niečo nové“ a 57% motivuje myšlienka, že práve ich produkt/ služba zmení sektor, v ktorom pôsobia.

O prieskume

Prieskum Pulse of Economy (Pulz hospodárstva) zrealizovala spoločnosť KPMG v septembri 2015 medzi manažérmi a vlastníkmi firiem v deviatich krajinách strednej a východnej Európy. Respondenti vyjadrili svoj názor na smerovanie národných ekonomík, eura, zahraničných investícií, daňového prostredia a na odmeňovanie a personálnu politiku firiem. Online prieskumu sa zúčastnilo 731 respondentov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Litvy, Lotyšska, Estónska, Rumunska, Bosny a Hercegoviny a Chorvátska. Na Slovensku sa prieskum uskutočnil druhýkrát. Podrobné výsledky spolu s infografikami nájdete na http://www.kpmgpulsesurvey.com/ .

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

dm a jej zákazníci podporili vznik 15 vzdelávacích centier pre marginalizované skupiny Nadácia Veolia Slovensko podporí komunitný život v Petržalke

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.