Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Verejnoprospešný program SPPoločne ponúka druhú šancu

BRATISLAVA 6. septembra – Druhý ročník programu SPPoločne prináša novinku. Všetky projekty, ktoré sa neprebojovali medzi 48 podporených projektov, majú teraz ďalšiu možnosť získať finančnú pomoc vďaka partnerskej spolupráci programu SPPoločne s verejným darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk

Cieľom jedinečného spojenia verejnoprospešného programu SPPoločne, ktorého vyhlasovateľom je SPP, Nadácia SPP a EkoFond a neziskovej organizácie 4people, n.o. – prevádzkovateľ portálu ĽudiaĽuďom.sk je zriadenie špeciálnej webovej stránky www.sppolocne.ludialudom.sk. Táto stránka je výhradne učená pre predkladateľov prihlásených projektov z druhého ročníka programu SPPoločne, ktorí nezískali finančnú podporu.

K získaniu finančnej podpory vedú tri jednoduché kroky. Prvým krokom je registrácia predkladateľa projektu na stránke www.LudiaLudom.sk (zo stránky www.sppolocne.ludialudom.sk bude preklik na túto registráciu). Druhým krokom je vytvorenie profilu príjemcu, ktorý umožní prijímať príspevky od darcov, aby získal čo najviac podporovateľov, napríklad profil Blogera (príspevkami môže upútať pozornosť na svoju výzvu), prípadne profil Dražobníka (môže vyhlásiť v prospech svojej výzvy benefičnú elektronickú aukciu). Tretím krokom je vytvorenie výzvy na podporu projektu – napríklad použitím anotácie projektu, ktorá bola zverejnená na webovej stránke druhého ročníka programu SPPoločne.

Každú výzvu bezodkladne po jej zverejnení na www.sppolocne.ludialudom.sk overí Nadácia SPP, ktorá garantuje, že príjemca nezískal finančný príspevok v rámci druhého ročníka programu SPPoločne. Nadácia SPP tiež overí, že výzva skutočne existuje a je pravdivá. Výzvy špeciálne zverejnené na www.sppolocne.ludialudom.sk umožnia jednoduché vyhľadávanie pre budúcich podporovateľov.

„Mnohé projekty, ktorým sa nepodarilo nazbierať dostatočný počet verejných hlasov v druhom ročníku SPPoločne, nás veľmi zaujali svojimi nápadmi ako skrášliť svoju obec, zveľadiť okolitú prírodu, obohatiť voľno-časové aktivity detí. Zanietenosť, energia, ako aj rozmanitosť stoviek prihlásených projektov do nášho programu nás inšpirovali. Preto sme sa pre túto príležitosť spojili s verejným darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk a vytvorili tak ďalšiu možnosť ako získať prostriedky na ich realizáciu,“ zdôraznila Martina Nehézová, vedúca útvaru korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Verejnoprospešný partnerský program SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už druhý rok pod záštitou SPP, Nadácie SPP a EkoFondu, je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Podmienkou účasti v programe je prihlásenie svojho projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné on-line hlasovanie. Počas prvého ročníka programu SPPoločne si finančný príspevok v celkovej výške 320 000 eur rozdelilo 43 projektov, druhý ročník finančne podporil 48 projektov v celkovej výške 320 000 eur.

Bližšie informácie sú k dispozícii na webovej stránke: www.sppolocne.ludialudom.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nadácia SPP v novom ročníku komunitného grantu zdvojnásobí svoju podporu Férová Nadácia O2 prerozdelila 100 000 EUR na zmiernenie polarizácie v slovenskej spoločnosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.