Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. februára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Veľtrh Aquatherm sa zameral na alternatívne zdroje

BRATISLAVA 20. februára – Aquatherm Viedeň je jedným z najväčších energetických veľtrhov v oblasti klimatizácie, vykurovania, sanitárnej techniky, kúpeľňového dizajnu a vybavenia.

Ročník 2014 hostil 237 domácich aj zahraničných vystavovateľov a na najnovšie trendy sa prišlo 28. – 31. januára pozrieť viac ako 18-tisíc návštevníkov. Predmetom výstavy bolo predovšetkým efektívne využitie alternatívnych zdrojov, používanie kombinácie starých a nových materiálov, s cieľom minimalizácie nákladov a maximalizácie výkonu, inovácie v klimatizácii a vzduchotechnike.

„Som rád, že sa na tomto mieste každý rok stretnú profesionáli a odborníci z praxe, aby sa podelili o svoje vedomosti a posúvali trh vpred,“ vysvetľuje Gerhard Persche, vedúci veľtrhov v Reed Exhibitions Messe Wien. Predstavené novinky majú za úlohu konečným spotrebiteľom zabezpečiť úsporu nákladov za energie a ochrániť životné prostredie. Energetický problém by malo podľa expertov z odvetvia vyriešiť vzdelávanie ale aj neustále napredovanie v oblasti technológií a materiálov. „Pomaly dochádza k ekonomickému oživovaniu, čo môže posunúť do popredia opäť otázku výskumu úspor energií. Ešte uvidíme, aký konečný vplyv bude mať smernica o energetickej účinnosti na správanie spotrebiteľov. Môžem ale definitívne povedať, že klasické vykurovacie kotle sú už minulosťou a razantný nástup zaznamenávajú hybridné systémy,“ uviedol Rudolf Stelzl, prezident Združenia tepelných systémov v Rakúsku.

Aquatherm je zároveň jediný odborný B2B veľtrh a tento rok si na ňom vystavovatelia vymieňali skúsenosti z používania a kombinácie starých a nových materiálov s cieľom minimalizácie nákladov a maximalizácie výkonu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

TAURIS potvrdil svoje líderstvo. Na Danubius Gastro získal najviac ocenení TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA spoločne na brnianskom výstavisku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.