Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. marca 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Veľká medaila sv. Gorazda pre profesora Štefana Kassaya

BRATISLAVA 25. marca – Dnes slávnostne odovzdal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič medaily sv. Gorazda viacerým pedagógom. Oceneným sa stal aj známy vedec a pedagóg profesor Štefan Kassay.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR každoročne oceňuje pri príležitosti Dňa učiteľov pedagógov a osobností, ktoré sa významne podieľali na rozvoji školstva doma alebo v zahraničí. Dr.h.c.prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. netajil radosť z ocenenia a vyjadril sa: „Som vďačný za toto ocenenie. Potešilo ma, koľko máme výrazných osobností – pedagógov nesmierne oddaných svojmu poslaniu. Ide skutočne za zaslúžilých ľudí na každom stupni vzdelávania.“

Profesor Štefan Kassay prepája jedinečným spôsobom vedu a prax nevynechávajúc pedagogickú prácu. 17 rokov pracuje na obsiahlej pentalógii Podnik a podnikanie, ktorá sa zaoberá riadením podniku holdingového typu. Aby jeho dielo bolo dostupnejšie, je prekladané do štyroch jazykov. Takto svoje praktické skúsenosti z podnikania spolu s najnovšími teoretickými poznatkami odovzdáva študentom aj za hranicami našej krajiny. Podnik a podnikanie sa stáva aj súčasťou ekonomickej misie Slovenska v zahraničí

Prvé ohlasy na piaty zväzok
Ocenený vedec a pedagóg Štefan Kassay pracuje na vydaní piateho zväzku pentalógie. V týchto dňoch sa stretla pracovná skupina expertov-konzultantov, ktorú tvorili vrcholoví predstavitelia spoločnosti I. D. C. Holding, a. s., a medzinárodne uznávaní experti, profesori a doktori vied. Ako prví sa mohli oboznámiť s obsahom publikácie, ktorá sa zaoberá učením a rastom. „Už prvé verzie obsahovej štruktúry piateho zväzku pentalógie ukázali unikátnosť prístupu autora publikácie k jej koncipovaniu a tvorbe obsahovej štruktúry,“ hovorí jasnou rečou uznávaná osobnosť sociálnej a pracovnej psychológie prof. PhDr. Teodor Kollárik, DrSc. Významný slovenský informatik zaoberajúci sa umelou inteligenciou Prof. RNDr. Jozef Kelemen, DrSc., povedal o publikácii: „Oceňujem jej previazanosť, širokospektrálnosť a celistvosť. Autor sa opiera o najnovšie poznatky z výskumu umelej inteligencie a poukazuje na nenahraditeľnú rolu človeka v utváraní systémov.“

Obaja medzinárodne uznávaní experti jednoznačne uznali kreativitu autora a poukázali na jeho znalosti z problematiky vo svete realizovaných výskumov. Dôležité postrehy napomáhajúce zostaveniu konečnej štruktúry knihy uviedli aj ekonomický expert Ing. Kamil Mikulič, CSc., a Ing. Darina Pápayová prispela praktickým pohľadom na podnik z hľadiska perspektívy jeho rastu.

O profesorovi Štefanovi Kassayovi
Dnes vyznamenaný pedagóg a vedec, známy autor vedeckých publikácií, profesor Štefan Kassay vyštudoval Technickú univerzitu a bol promovaný na inžiniera (Ing.) v roku 1970 (vtedy VŠT) v Košiciach. Absolvoval aj Fakultu žurnalistiky na Karlovej univerzite v Prahe, kde v roku 1976 obhájil dizertačnú prácu a stal sa doktorom filozofie (PhDr.).V roku 1977 sa stáva kandidátom vied (TU Bratislava). V roku 1996 na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici sa habilitoval na docenta a v roku 2001na SAV obhájil titul doktora vied (DrSc).

V roku 2002 bol prezidentom republiky vymenovaný za univerzitného profesora z odboru Inžinierstvo riadenia priemyslu. Jeho Alma Mater v roku 2010 v Košiciach mu udelila titul „Doctor honoris causa“ a v tom istom roku bol zvolený za riadneho člena Európskej akadémie vied a umení v Salzburgu. Vedecké a pedagogické pôsobenie prof. Štefana Kassayasa sústreďuje na riadenie veľkých podnikov v spätosti s podnikateľskou praxou Je členom vedeckej rady Vysokej školy manažmentu a členom redakčnej rady a vedeckým redaktorom odborného časopisu (Acta Mechanica Slovakia) vydávaného na strojníckej fakulte TU v Košiciach. Je autorom vyše 40 monografií a vyše stovky vedeckých prác. Jeho život a dielo ocenili popredné slovenské i zahraničné inštitúcie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Estetická medicína v dnešných dňoch už nie je tabuizovanou témou Slovenské národné parky ponúkajú prekvapivé zážitky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.