Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. marca 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Valné zhromaždenie VÚB banky schválilo rozdelenie zisku

BRATISLAVA 21. marca – Riadne valné zhromaždenie VÚB banky včera rozhodlo, že akcionárom bude vyplatená dividenda vo výške 4,98 eur na každú akciu s menovitou hodnotou 33,20 eur. Rozhodujúcim dňom na určenie osôb oprávnených na dividendy, ktorý stanovilo valné zhromaždenie je 19. apríl 2013. Právo na výplatu dividend si oprávnení akcionári budú môcť uplatniť od 20.mája 2013.

Riadne valné zhromaždenie (VZ alebo valné zhromaždenie) VÚB banky schválilo Výročnú správu za rok 2012, riadnu individuálnu účtovnú závierku zostavenú podľa medzinárodných štandardov finančného vykazovania a konsolidovanú účtovnú závierku zostavenú podľa medzinárodných štandardov finančného vykazovania za predchádzajúci rok a zmenu Stanov tak, ako ich predložilo Predstavenstvo banky. VZ opätovne zvolilo Dr. Györga Surányiho, za predsedu Dozornej rady VÚB, a. s., pána Massima Malagoliho za podpredsedu a pána Antonia Furesiho za člena Dozornej rady. Staronovým členom sa stal aj Paolo Sarcinelli, ktorý v tejto funkcií pôsobil v období rokov 2007 až 2010 a nahradil pána Adriana Ariettiho. Ďalej, valné zhromaždenie menovalo pána Lucu Cattarossiho za člena Výboru pre audit namiesto pána Vasca Tomaselliho, ktorému uplynulo funkčné obdobie. Externým audítorom banky na rok 2013 bude spoločnosť KPMG Slovensko spol. s r.o.

VZ tiež rozhodlo o rozdelení zisku za rok 2012 v celkovej výške 86 039 013,03 eur, z čoho približne 75 % pridelilo na dividendy akcionárov a približne 25 % do nerozdeleného zisku podľa návrhu Predstavenstva banky. „Hoci legislatívne zmeny v ostatnom období negatívne ovplyvnili ziskovosť banky, naše výsledky nám umožňujú pokračovať v stratégii zabezpečenia finančnej stability banky prostredníctvom zvyšovania disponibilného kapitálu,“ povedal Ignacio Jaquotot, generálny riaditeľ VÚB banky.

Predmetom Valného zhromaždenia, podobne ako v minulom roku, bolo aj schvaľovanie nadobudnutia vlastných akcií VÚB, a. s., a určenie podmienok ich nadobudnutia. VZ schválilo na základe veľkého záujmu minoritných akcionárov nadobudnutie vlastných akcií a podmienky ich nadobudnutia podľa návrhu predloženého predstavenstvom banky. Týmto, VÚB, a. s., umožní akcionárom dobrovoľne previesť akcie priamo na banku ako ich emitenta. Valné zhromaždenie rozhodlo, že VÚB banka môže v lehote od 1. apríla 2013 do 1. novembra 2013 nakúpiť najviac 37 000 kusov vlastných akcií s nominálnou hodnotou 33,20 eur. VZ zároveň pre nákup akcií stanovilo cenové rozpätie – minimálne 60 eur a maximálne 80 eur za jednu akciu. O konkrétnej výške ceny, ako aj spôsobe a mieste nadobúdania vlastných akcií rozhodne Predstavenstvo banky.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Ako jediná slovenská banka patrí podľa magazínu Global Finance medzi desať najbezpečnejších bánk strednej a východnej Európy. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 206 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Harmonizácia kapitálového trhu prináša benefity pre emitentov aj majiteľov cenných papierov Karolína Topolová oslavuje desať rokov v čele AURES-u, firma takmer strojnásobila obrat

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.