Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. februára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

V Ružinove otvorili polyfunkčnú budovu s galériou Gagarinka

BRATISLAVA 18. februára – Stalo sa tak v rámci slávnostného podujatia, ktoré sa uskutočnilo 17. februára 2014 v bratislavskom Ružinove na Gagarinovej ulici. Na otvorení sa zúčastnili predstavitelia dodávateľskej spoločnosti Bau3Mex, investorskej spoločnosti Apartments & Gallery, starosta mestskej časti Bratislava Ružinov Dušan Pekár ako aj mnoho ďalších hostí.

Otvorenie Gagarinky spestrilo vystúpenie známych hercov z divadla Astorka: Mariána Miezgu, Lukáša Latináka a Róberta Jakaba v úlohách renomovaných stavebníkov. V priestoroch Galérie zároveň sprístupnili výstavu fotografií Tatry od architekta Pavla Repku.

Polyfunkčná obytná budova s galériou Gagarinka vznikla v obľúbenej a vyhľadávanej bratislavskej lokalite Prievoz v mestskej časti Ružinov. Kombinácia individuálnej domovej zástavby a menšieho počtu bytových domov, dáva tejto miestnej časti špecifický charakter obce a mesta zároveň. Vyznačuje sa skvelou dopravnou dostupnosťou do centra mesta autom aj mestskou hromadnou dopravou, a tiež na diaľničný obchvat. V blízkosti Gagarinky je niekoľko materských škôl, základných a stredných škôl, supermarketov, lekární a bánk.

Nový objekt by mal svojim priestorovo-kompozičným riešením zatraktívniť túto lokalitu ako z estetického hľadiska, tak aj z pohľadu funkčného využitia. Galéria, umiestnená na prízemí budovy, bude postupne predstavovať diela slovenských umelcov. Objekt tak poskytne jedinečný priestor pre všetkých milovníkov umenia nie len z Ružinova. Oddych a relaxáciu zabezpečí aj kaviareň, ktorá si v budove tiež našla svoje miesto.

Šesť podlažný polyfunkčný objekt je rozčlenený na dve časti – obytnú a kancelársku. V obytnej časti je 17 bytov, čo vzhľadom na menší počet obyvateľov než je štandard v iných novostavbách, dáva predpoklad dobrých susedských vzťahov. Byty sú prevedené s maximálnou profesionalitou s využitím špičkových materiálov a technológií. Dôraz bol tiež kladený na to, aby objekt spĺňal požiadavky na akustický komfort bytov vyššieho kvalitatívneho štandardu. V podzemnom podlaží objektu sa nachádza 35 garážových státí a v areáli Gagarinky je pre obyvateľov k dispozícii aj 25 vonkajších parkovacích miest.

Súčasťou projektu sú nadštandardné služby ako informátor v objekte počas celého dňa, vstup na parkovisko zabezpečený rampou, inštalovaný kamerový systém s dvanástimi kamerami v objekte, strešná záhrada dostupná pre obyvateľov obytného domu, zeleň v okolí areálu a na terase nad

V druhej časti budovy sú situované kancelárske priestory, kde si otvorila svoje nové sídlo aj renomovaná stavebná spoločnosť Bau3Mex, ktorá v tejto súvislosti predstavila svoju novú webstránku: www.bau3mex.sk.

Viac informácií o polyfunkčnej budove s galériou Gagarinka získate na www.gagarinka.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Tesco premení na expresy väčšinu predajní Žabka do polovice marca Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.