Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. mája 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

V Nostalgii Scorseseho Hugo i Kaurismäkiho Hamlet

BRATISLAVA 2. mája – Martin Scorsese, Aki Kaurismäki, Woody Allen, Lars von Trier či Darren Aronofsky – to sú mená dnes už legendárnych tvorcov kinematografie, na ktorých snímky sa v máji priaznivci kvalitného filmu môžu tešiť vo Filmovom klube Nostalgia, pôsobiacom v ex-kine Nivy, ktoré ako posledné z bratislavských kín ponúka divákom pravú nostalgickú atmosféru ako za starých čias.

Tvorbu súčasných amerických klasikov v májovej ponuke Nostalgie reprezentujú Martin Scorsese so svojou najnovšou a 4 Oscarmi ocenenou snímkou HUGO A JEHO VEĽKÝ OBJAV, v ktorej režisér pozýva divákov na úžasnú výpravu za fascinujúcim dobrodružstvom neobyčajného chlapca Huga z parížskej vlakovej stanice 30. rokov minulého storočia, Darren Aronofsky a jeho kultový film REQUIEM ZA SEN, rozprávajúci strhujúci príbeh štyroch ľudí, ktorí prepadnú závislosti na návykových látkach, i dve úspešné komédie legendárneho Woodyho Allena: jeho jubilejný 40. film nakrútený na dôverne známom Manhattane UŽÍVAJ SI, AKO SA LEN DÁ, ktorého hrdinami sú neurotický fyzik Boris Yellnikoff a mladá naivná južanka Melody – a romantická komédia o manželstve, rozvodoch a nevere POZNÁŠ MUŽA SVOJICH SNOV s Anthonym Hopkinsom a Antoniom Banderasom v hlavných úlohách.

Na svoje si prídu i priaznivci súčasného severského filmu, ktorí budú mať v máji možnosť vidieť v Nostalgii azda najoriginálnejší prepis Shakespearovej klasiky HAMLET PODNIKÁ, ktorej dej kultový fínsky tvorca Aki Kaurismäki preniesol do súčasného Fínska, nórsku čiernu komédiu režisérky Anne Sewitsky HAPPY HAPPY o manželskej kríze a jej netradičnom riešení, ktorá získala Veľkú cenu poroty na MFF Sundance 2011, drsný thriller KONTRABAND jedného z najtalentovanejších európskych režisérov, Islanďana Baltasara Kormákura, i krásny príbeh o konci sveta MELANCHÓLIA v réžii dánskeho provokatéra Larsa von Triera, ocenený ako najlepší európsky film roka. Ponuku úspešných festivalových titulov dopĺňa sugestívne duchovné dielo Xaviera Beauvoisa O BOHOCH A ĽUĎOCH, ocenené ako najlepší francúzsky film roka i Veľkou cenou poroty na MFF Cannes 2010.

Aj v máji okrem predstavení FK Nostalgia, premietaných na Nivách v stredu a piatok o 19:30 hod., ponúkne svoje utorkové projekcie v rovnakom čase i alternatívny FilmBar Nostalgia v sále KC Dunaj, ktorá divákom ponúka príjemné benefity ako možnosť občerstvenia v bare i sedenia či ležania v tulivakoch pred plátnom. V máji tu Nostalgia uvedie autentický dobrodružný dokument Pavla Barabáša o najťažšie prístupnom kaňone sveta TROU DE FER – ŽELEZNÁ DIERA, krutú rozprávku s nádychom čiernej komédie od rakúskej režisérky Jessicy Hausner o ikonickom meste pútnikov LURDY, ocenenú Cenou kritiky na MFF Benátky 2009, a strhujúci príbeh životom unaveného vojnového veterána GRAN TORINO v réžii legendárneho Clinta Eastwooda.

Májový program Nostalgie:

2.5. st Nivy REQUIEM ZA SEN Darren Aronofsky, USA, 2000
4.5. pi Nivy HAPPY HAPPY Anne Sewitsky, Nór., 2010
9.5. st Nivy KONTRABAND Baltasar Kormákur, USA/Brit./Fr., 2012
11.5. pi Nivy POZNÁŠ MUŽA SVOJICH SNOV Woody Allen, Špan./Brit., 2010
15.5. ut Dunaj TROU DE FER – ŽELEZNÁ DIERA Pavol Barabáš, SR, 2011
16.5. st Nivy HUGO A JEHO VEĽKÝ OBJAV Martin Scorsese, USA, 2011
18.5. pi Nivy UŽÍVAJ SI, AKO SA LEN DÁ! Woody Allen, USA/Fr., 2009
22.5. ut Dunaj LURDY Jessica Hausner, Rak./Fr./Nem., 2009
23.5. st Nivy HAMLET PODNIKÁ Aki Kaurismäki, Fín., 1987
25.5. pi Nivy MELANCHÓLIA Lars von Trier, Dán./Švéd., 2011
29.5. ut Dunaj GRAN TORINO Clint Eastwood, USA/Nem., 2008
30.5. st Nivy O BOHOCH A ĽUĎOCH Xavier Beauvois, Fr., 2010

Predstavenia začínajú o 19:30 hod. Viac info o programe, filmoch na www.nostalgia.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Na plátne Nostalgie premiéra umeleckého dokumentu Ennio Program v Nostalgii 9.3. – 13.3.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.