Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

V lete môžu deti študovať na univerzite priamo v detskej izbe

BRATISLAVA 23. júna – Spoločnosť DATALAN prináša slovenským deťom už po piaty krát možnosť študovať online na Univerzite Komenského. Online štúdium je bezplatné, kapacitne neobmedzené a deti sa naň môžu prihlasovať do 5. júla.

Detskú Univerzitu organizuje Univerzita Komenského v Bratislave a Divadlo Aréna z iniciatívy jeho riaditeľa Juraja Kukuru. DATALAN ako IT partner projektu zabezpečuje prenos poznatkov k deťom digitálnou formou. Získať diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského tak môžu deti z ktoréhokoľvek kúta Slovenska. Stačí mať počítač a prístup na internet.

„Už 5. ročník DUK Online potvrdzuje, že deti majú záujem vzdelávať sa, ak je forma štúdia pre ne atraktívna. Vďaka počítačom, či tabletom majú dnes zaujímavé štúdium dostupné na pár klikov odkiaľkoľvek“ uviedol Marek Paščák, CEO spoločnosti DATALAN. „Rovnako jednoducho nám vedia poslať aj svoju spätnú väzbu, a tak vieme, že vďaka DUK Online sa dozvedajú nové fascinujúce veci a štúdium je vítaným spestrením ich prázdnin.“

Doteraz absolvovalo DUK Online viac než 400 študentov, pričom ich počet každoročne rastie. Najviac štúdiachtivých je okrem Bratislavy v mestách Zvolen, Košice, Banská Bystrica a Poprad. Rastie aj počet detí, ktoré v skúšobných kvízoch dosiahli 100% úspešnosť – v minulom ročníku získalo „červený diplom“ 18 študentov.

Prvá prednáška aktuálneho ročníka bude prostredníctvom videozáznamu zverejnená 7. júla. Spolu počas DUK Online 2015 odznie deväť prednášok, ktoré budú zverejnené vždy v utorok. Ku každej prednáške bude pre deti pripravený on-line skúšobný test. Na absolvovanie DUK online a získanie diplomu treba úspešne prejsť aspoň 6 z 9 testov. Výsledok testu sa študent dozvie prostredníctvom e-mailu.

Medzi hlavné výhody online štúdia patrí jednoduchý prístup, vďaka spoločnosti DATALAN sa realizuje bezplatne a pre deti predstavuje jedinečnú príležitosť dozvedieť sa mnoho zaujímavých faktov z rôznych vedných disciplín a zoznámiť sa s najlepšími slovenskými profesormi jednoducho cez počítač. Na deti opäť čakajú zaujímavé témy, ako napr. Prečo oko vidí, Prečo je cukor jed alebo Prečo nám niekto lezie na nervy. Bonusom sú interaktívne zábavné testy, a nebudú chýbať ani súťaže o atraktívne ceny. Každoročne je vždy veľký záujem o workshopy a aj online študenti sa tak budú môcť stretnúť so svojimi spolužiakmi, napr. počas populárnej hodiny otázok v parlamente alebo na IT workshope. Ten bude tento rok naozaj špeciálny – DATALAN v spolupráci s Archeologickým ústavom SAV pozve deti na Bratislavský hrad, kde im prezradí, ako archeológom pomáhajú moderné technológie v teréne a ktoré sú najväčšie záhady Veľkej Moravy.

Prihlášky na štúdium a prednášky nájdete na www.datalan.sk/dukonline

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nový dizajnový hotel v srdci Dolomít, ktorý si okamžite zamilujete Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.