Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

V Košiciach sa deti s postihnutím tešia z novej záhrady

KOŠICE 19. júla – Veľkí aj malí z Detského klubu zdravotne postihnutých detí a mládeže v Košiciach majú dôvod na radosť. V okolí ich centra vyrástla krásna záhrada, ktorá pre ne v čase leta predstavuje miesto pre oddych i priestor na hranie. Jej úspešné vytvorenie, oslávia pracovníci klubu a jeho členovia už budúci pondelok, 22. júla 2013 so štartom o10:00 hod.

Prírodná záhrada – miesto pokoja, harmónie a krásy v našej mestskej časti – taký názov niesol projekt, s ktorým sa pracovníci centra pred rokom „pustili do boja“ za krajšie vonkajšie priestory klubu. V duchu zaužívanej filozofie „Všetci ľudia sa rodia slobodní a rovní si v dôstojnosti aj v právach“, rozhodli sa pracovníci spolu s deťmi a mládežou, zapojiť sa do 1. ročníka verejnoprospešného programu SPPoločne a získať tak peniaze na realizáciu vysnívanej záhrady. Aj napriek tomu, že projekt v rámci online hlasovania v závere dostatočný počet hlasov nezískal, finančná pomoc do Košíc nakoniec predsa len dorazila. Projekt sa ocitol medzi šiestimi návrhmi, ktoré si svojím jedinečným konceptom vyslúžili mimoriadnu bonusovú cenu, v tomto prípade sumu v celkovej výške 6 666 eur.

Vďaka tejto finančnej pomoci a angažovanosti zamestnancov i členov klubu, začala premena fádneho a do tej doby nevyužitého priestoru, na krásnu záhradu. Starší i mladší si tak vyskúšali “na vlastnej koži“, aké je to vytvoriť kus prírody vlastnými rukami. Deti a tínedžeri sa naučili mnoho nových a užitočných vecí o záhradkárčení. Za pomoci dospelých vytvorili krásnu záhradu, ktorá dnes zdobí pozemok obklopujúci centrum. Veľkú radosť majú aj pracovníci centra, ktorí vidia pozitívnu zmenu a úsmev na tvárach detí aj mládeže:

Detský klub pomáha deťom, tínedžerom i dospelým už od roku 1993, kedy vznikol z iniciatívy rodičov detí s telesným postihnutím. Od tej doby prešlo centrum pri svojej revitalizácii kus dlhej cesty, najnovšie ho zdobí aj spomínaná záhrada. Na pripravovanom podujatí, ktoré sa uskutoční práve v priestoroch novej záhrady, nebude chýbať ani hudobné vystúpenie a neformálna grilovačka, ktorá len podčiarkne komornú a letnú atmosféru akcie.

Projekt „Prírodná záhrada – miesto pokoja, harmónie a krásy v našej mestskej časti“ bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore verejnoprospešného programu SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už druhý rok pod záštitou spoločnosti SPP, Nadácie SPP a EkoFondu. Je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Základným kameňom účasti v programe je prihlásenie projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné online hlasovanie. Počas prvého ročníka projektu si finančnú pomoc v podobe 320 000 eur nakoniec rozdelilo 43 projektov, medzi nimi aj záhrada v Detskom klube zdravotne postihnutých detí a mládeže v Košiciach. V súčasnosti pozná mená vybraných projektov už aj druhý ročník programu. Z finančnej pomoci sa tento rok teší až 48 projektov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk

K téme

Modrého anjela za najlepší hraný film 30. ročníka MFF Art Film získala emotívna sudánska dráma Zbohom, Júlia MFF Art Film bude aj ďalších 10 rokov v Košiciach

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.